NBA LIGA

Ludi preokret Miamija, Memphis šokirao Oklahomu

21.03.2013 u 09:17

U bogatoj večeri u NBA ligi do velike su pobjede došli košarkaši Memphisa koji su u derbiju Zapada, na domaćem parketu, pobijedili Oklahoma City nakon produžetka 90:89

Junak je pobjede bio španjolski centar Marc Gasol koji je u koš pospremio odbijenu loptu nakon promašaja suigrača Zacha Randolpha. Inače, sve se dogodilo samo jednu sekundu prije kraja produžetka. Za Oklahomu je ovo bio drugi poraz u nizu, nakon domaćeg pada protiv Denvera, kao i četvrti poraz tijekom ožujka.

Gasol je ogled završio sa 14 poena i 15 skokova, a još je bolje igrače domaćin imao u Mikeu Conleyju (24 poena, sedam skokova i pet asista), te Randolphu (15 poena i 18 skokova). Na drugoj je strani prednjačio Kevin Durant sa 32 poena i osam skokova.

Miami je dobio i 24. utakmicu zaredom. Ovom prilikom je Heat slavio kod Clevelanda 98:95, kluba gdje je LeBron James počeo karijeru, a LeBron ga je doslovno uništio ove večeri s triple-double učinkom od 25 poena, 12 skokova i 10 asistencija.

No, Miami je bio na rubu poraza jer je početkom treće četvrtine gubio sa čak 27 poena razlike. Drugo je poluvrijeme Miami dobio 64:40, a na samom kraju je dobio i laganu pomoć sudaca. Ellington je promašio šut kod 96:95 za Miami, a iako je loptu izvan parketa izbacio James, suci su loptu poklonili gostima. LeBron je potom ubacio oba bacanja, a Miles promašio tricu za produžetak.

Boston je imao relativno lijepih 86:83 pola minute prije kraja ogleda kod New Orleansa, ali je izgubio 87:86. Prvo je Anderson pogodio dva bacanja, pa je Davis u skoku nadvisio Greena i Garnetta, te pospremio loptu u koš za 87-86, a Garnett je promašio sa zvukom sirene.

Nakon tri utakmice stanke uzrokovane ozljedom koljena, u sastav New Yorka se vratio Carmelo Anthony, te je pomogao Knicksima u domaćoj pobjedi protiv slabog Orlanda 106:94. Melo je ubacio 21 poen, te je imao osam skokova, a u kombinaciji s J.R. Smithom (22 poena i sedam skokova), to je bilo previše za Magic koji se nalazi na pretposljednjem mjestu Istoka.

Prva momčad Zapada, San Antonio Spursi, bili su prejaki za Golden State (104:93) Mlađahnu momčad iz Oaklanda zaustavila su dva 'starca' među Spursima - Tim Duncan je ubacio 25 poena uz 13 skokova i šest asistenciija, dok je Manu Ginobili dodao 16 poena uz sedam asistencija.

U izravnom dvoboju za mjesto u doigravanju Houston je pobijedio Utah 100:93. Džezeri su sve dalje od doigravanja, baš kao i Dallas koji je doma poražen od Brooklyna 113:96. Kombinacija Williams-Lopez je bila previše za Dallas. Prvi je ubacio 31 poen uz šest asistencija, dok je potonji zabio 38 i imao 11 skokova i dvije blokade.

11. Portland 66 30 36
12. Minnesota 64 23 41