SERIE A

Luda utakmica Juventusa i Napolija; gosti se vratili nakon tri gola zaostatka, ali im presudila nadoknada

U derbiju 2. kola talijanskog nogometnog prvenstva, okršaju prvaka i doprvaka Juventus i Napoli su odigrali sjajnu utakmicu, a na koncu je slavio Juve sa 4:3 autogolom Kalidoua Koulibalyja u sudačkoj nadoknadi

Torinska 'Stara dama' je 25 minuta prije kraja utakmice vodila sa 3:0, Napoli se čudesno vratio postigavši tri gola u razmaku od 15 minuta, a potom nevjerojatnim autogolom u sudačkoj nadoknadi ostao bez svega.

Nažalost, hrvatski napadač Mario Mandužukić utakmicu je pratio s klupe za pričuve, dok je Marko Pjaca još uvijek izvan stroja zbog ozljede.

Juventus je poveo u 16. minuti preko Danila, a samo tri minute kasnije Gonzalo Higuain je zabio za 2:0. Kada je Cristiano Ronaldo u 62. minuti povisio na 3:0 činilo se kako je priča gotova. Međutim, gosti su se velikim preokretom vratili u svega 15 minuta.

Kostas Manolas je u 66. minuti smanjio na 1:3, a dvije minute kasnije Rodrigo Lozano je vratio goste u život zabivši za 2:3. Sjajnu igru Napoli je okrunio izjednačenjem u 81. minuti, a pogodak je zabio Giovanni Di Lorenzo.

• +9
Serie A, Juventus - Napoli Izvor: Profimedia / Autor: NN

Kada se već činilo kako će utakmica završiti bez pobjednika, Koulibaly je u sudačkoj nadoknadi svladao vlastitog vratara Alexa Mereta za pobjedu Juventusa. Miralem Pjanić je ubacio iz slobodnog udarca, a Koulibaly nespretno zakucao loptu u vlastiti mrežu.

Juve je ovom pobjedom preuzeo vodstvo na ljestvici sa šest bodova.

U drugom subotnjem ogledu Milan je na San Siru pobijedio Bresciju sa 1:0, a pogodak odluke zabio je Hakan Calhanoglu u 12. minuti.

Preostalih sedam utakmica na rasporedu je u nedjelju, a najviše pažnje privlači rimski derbi između Lazia i Rome.