'TIJESNA' ZAVRŠNICA

LP: Löwen u Zagrebu došao nadomak četvrtfinalu

19.03.2016 u 21:51

U prvom susretu osmine finala rukometne Lige prvaka PPD Zagreb je u Areni izgubio od njemačkog Rhein-Neckar Lowena 23-24 (12-10). Uzvratni susret je 27. ožujka u Mannheimu, a pobjednik iz ovog dvoboja će u četvrtfinalu igrati protiv Paris Saint-Germaina

PPD Zagreb je protiv vodeće momčadi njemačkog prvenstva veći dio utakmice bio ravnopravan, međutim nekoliko vezanih pogrešaka u posljednjim minutama otvorile su Lowenu priliku za pobjedu, što je iskusni gosti odmah kaznili. Zanimljivo, bio je to sedmi međusobni susret Zagreba i Lowena, a hrvatski prvak još uvijek čeka prvu pobjedu. Lowen je slavio četiri puta, a tri susreta su završila bez pobjednika.

PPD Zagreb i RN Lowen su u osmini finala Lige prvaka igrali i prije pet godina, a tada su slavili Nijemci. U Zagrebu je bilo 31-28 za Lowen, dok je uzvrat završio 27-27.

Njemački sastav je bolje otvorio utakmicu i u 12. minuti je imao tri gola prednosti (6-3). U nastavku prvog dijela hrvatski prvak je odigrao daleko bolje. Momčad Veselina Vujovića je u 26. minuti uspjela izjednačiti na 10-10, a do kraja poluvremena i povesti 12-10. Na otvaranju drugog poluvremena Lowen je s dva brza gola izjednačio na 12-12. Zagreb u 40. minuti ponovo bježi na dva gola prednosti (16-14), no njemački sastav tada radi seriju 3-0 i u 44. minuti dolazi do prednosti 17-16 . U preostalih 16 minuta Lowen je bio u stalnoj prednosti. Zagreb je šest puta izjednačio, ali nikako nije uspio doći do vodstva. Minutu i pol prije kraja susreta gosti su poveli 24-22, a Zagreb je do kraja uspio tek ublažiti poraz.

U redovima njemačkog sastava najefikasniji su bili Uwe Gensheimer sa sedam i Mads Mensah Larsen sa šest golova, dok je Borko Ristovski sakupio 11 obrana. Kod PPD Zagreba Luka Šebetić, Zlatko Horvat i Domagoj Pavlović zabili su po pet golova, dok je Ivan Stevanović imao devet obrana.

Ovo je peti put da PPD Zagreb igra osminu finala Lige prvaka u ovom sustavu natjecanja. Dvaput su prošli, a dvaput ispali. Slavili su protiv Metalurga i Koldinga, a ispali od Barcelone i RN Lowena.