NHL LIGA

Los Angeles sredio San Jose, slavila i Florida

20.12.2013 u 09:09

U noći s četvrtka na petak odigrano je 11 utakmica najjače hokejske lige svijeta, u kojima su gostujuće momčadi upisale svega jednu pobjedu...

Jedina momčad koja je slavila u gostima bila je Florida, koja je upisala 4-2 pobjedu kod Ottawe. Tom Gilbert i Tomas Kopecky postigli su dva odlučujuća pogotka u posljednje tri minute utakmice, kojima su svojoj momčadi donijeli petu uzastopnu pobjedu.

Za Ottawu, za koju su strijelci bili Chris Neil i Jason Spezza, je ovo bio drugi uzastopni poraz, te treći u posljednje četiri utakmice.

U možda i najzanimljivijoj utakmici večeri Los Angeles je pred svojim navijačima s 4-1 slavio protiv San Josea. Martin Jones je obranio 31 udarac prema svojim vratima, te je u svojoj 'rookie' sezoni upisao i sedmu pobjedu u isto toliko utakmica.

Jones je bio na nizu od 133 minute bez primljenog pogotka, no tada ga je malo više od dvije minute prije kraja savladao Patrick Marleau. Domaćine su do pobjede predvodili Dwight King i Jeff Carter sa po pogotkom i asistencijom.

U još jednoj vrlo zanimljivoj utakmici St. Louis je slavio protiv Montreala s uvjerljivih 5-1. Alexander Steen je postigao dva pogotka, kojima je pomogao svojoj momčadi da prekine negativnu seriju od dva domaća poraza. Steen je pogocima već sada izjednačio svoj rekord karijere u jednoj sezoni koji iznosi 24.

Od ostalih rezultata spomenimo još visoku pobjedu Pittsburgha protiv Minnesote (5-2). Chris Kunitz je postigao svoj 19. pogodak u sezoni, Sidney Crosby je upisao dvije asistencije, a Pengunsi šestu pobjedu zaredom.

Iznenađenje večeri priredio je Buffalo, koji je s 4-2 slavio protiv Bostona. Drew Stafford postigao je pobjednički pogodak za Sabrese, dok je domaći vratar Ryan Miller obranio 34 udarca prema svojim vratima.

7. Vancouver 37 14 6 6 11 46
8. Minnesota 37 15 5 5 12 45