TOTTENHAM - ARSENAL

Londonski okršaj završio remijem; Aubameyang tragičar, a svijet se pita hoće li koja slavna osoba umrijeti

02.03.2019 u 15:52

U subotnjem derbiju 29. kola engleskog nogometnog prvenstva na White Hart Laneu su Tottenham i Arsenal odigrali bez pobjednika – 1:1

Arsenal je u londonski okršaj ušao s boljom formom, jer je imao niz od tri pobjede za razliku od Tottenhama koji se našao u maloj krizi s dva uzastopna poraza.

Poveli su 'topnici' golom Ramseya nakon asistencije Lacazettea u 16. minuti, a sada slavne osobe strahuju diljem svijeta, jer je poznato da kada Velšanin postigne pogodak netko od poznatih umre.

Domaćim 'spursima' bod je spasio Kane (prethodno bio u zaleđu) nakon što je bio siguran s bijele točke u 74. minuti, a u 90. dobili smo i tragičara susreta, jer Aubameyang nije realizirao kazneni udarac za Arsenal.

Spomenimo kako su gosti dvoboj završili s igračem manje, jer je u petoj minuti sudačke nadoknade crveni karton zaradio Torrerira.

Inače, bio je to prvi remi Tottenhama ove sezone nakon što je do ove utakmice upisao 20 pobjeda i osam poraza. Zanimljivo, u posljednjih 16 dvoboja između Tottenhama i Arsenala samo jednom su slavili gosti i to Arsenal u ožujku 2014.

• +5
Premier liga, Tottenham - Arsenal Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Manchester City je u subotu u 29. kolu u gostima dobio Bournemouth sa 1:0, te je privremeno izbio na prvo mjesto Premier lige, ima dva boda više od Liverpoola, koji u nedjelju u Merseyside derbiju gostuje kod Evertona. Pobjednički pogodak postigao je Riyad Mahrez u 55. minuti.

Burnley, koji je nakon Božića nanizao pet pobjeda i tri remija, upisao je drugi poraz u pet dana, kod kuće je izgubio od Crystal Palacea sa 1:3.

Paul Pogba u sudačkoj nadoknadi (90+4) nije iskoristio penal, ali to nije koštalo Manchester United, koji je na Old Traffordu protiv Southamptona slavio sa 3:2. Ponovno je dvostruki strijelac za United bio je Romelu Lukaku (59, 89), kao i prije četiri dana protiv Crystal Palacea. Time je nastavljen uspješan niz u Premier ligi pod trenerskom palicom Solskjaera (10 pobjeda i 2 remija).