NEPOPULARAN REZULTAT

'Lokosi' se poslije prisilne stanke vratili HT Prvoj ligi te preživjeli gostovanje kod zahuktalog Slaven Belupa

28.10.2020 u 19:06

U zaostaloj utakmici šestog kola Hrvatski Telekom Prve lige, u Koprivnici su Slaven Belupo i Lokomotiva odigrali 0:0

Dugo 'Lokose' nismo gledali na prvoligaškim travnjacima zbog problema s koronavirusomu svlačionici, još od početka listopada i domaćeg susreta s Istrom 1961 kada je bilo 0:0, a povratak Tomićeve družine u prvenstvo također je završio s tim nepopularnim rezultatom.

Mreže u Koprivnici se nisu tresle iako je zahuktali Slaven, nakon dvije sjajne pobjede, tražio i treću nizu. Obrana Lokomotive ovoga puta bila je tvrd orah. No i Koprivničani su bili jednako dobri u defanzivnom dijelu pa nije bilo golova.

Trenutak koji je možda izazvao najviše uzbuđenja bio je u 39. minuti kada je lopta pogodila jednog igrača 'Lokosa' u ruku, uključio se VAR, ali nakon pregleda snimke nije bilo elemenata za kazneni udarac.

• +2
NK Slaven Belupo - NK Lokomotiva, 6. kolo HT Prve lige, 2020/21. Izvor: Pixsell / Autor: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Prvo poluvrjeme nije donijelo puno uzbuđenja, prvu priliku na utakmici imala je gostujuća Lokomotiva u devetoj minuti nakon ubačaja Sammira u 16-erac, no Tomislav Božić je dobro raščistio situaciju.

Deset minuta kasnije Slaven Belupo stigao je do prve izgledne situacije, Jeffren je ubacio za Knolla koji je puaco prema golu zagrebačke momčadi, no vratar Krunoslav Hendija je obranio.

Lokomotiva je prijetila u 29. minuti, nakon dodavanja Kallakua Allyju se našao pred vratima Slavena, ali je ipak poslao loptu u aut. Nakon toga u 37. minuti Jeffren je u prodoru pucao, ali pored gola Lokomotive.

Kratko nakon toga, gužva je u kaznenom prostoru Lokomotive, igrači Slavena su pokušali svladati Hendiju iz nekoliko uzastopnih pokušaja, ali je obrana zagrebačkog kluba dobro odradila posao. Za kraj poluvremena Tuci je imao priliku za Lokomotivu u 41. minuti, ali je Filipović uhvatio loptu.

U drugom poluvrmeneu Lokomotiva je pojačala pritisak. Iako je Krstanović u 46. minuti imao priliku, a vratar Lokomotive Hendija obranio, nakon toga igrači zagrebačkog kluba su imali tri ozbiljne šanse. Najprije je Karačić izveo dobar centaršut prema golu Slavena u 50. minuti, onda je Cokaj pucao izravno prema golu u 55. minuti, ali je Filipović obranio. I u 64. minuti je Moutir pucao, ali je golman Slavena loptu izbacio u korner.

U 67. minuti prilika je bila za Slaven, Mlinar je ubacio za Bogojevića i lopta je gotovo završila u mreži Lokomotive. Do kraja utakmice, nije bilo ozbiljnijih prilika.

Na stadionu bez prisustva gledatelja utakmicu je sudio Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca.

Slaven Belupo-Lokomotiva0:0