JE LI TO MOGUĆE...

Lokomotiva opet kreirala senzaciju prvenstva; Dinamo i dalje nije prvak!

08.05.2018 u 20:00

U prvoj utakmici 34. kola Hrvatski Telekom Prve lige u Kranjčevićevoj se dogodila senzacija, Lokomotiva je i drugi puta ove sezone srušila Dinamo 3:1 pa 'modri' nisu iskoristili prvu meč loptu (od tri) za osvajanje naslova

Dinamu je u zadnja tri kola trebala samo jedna pobjeda kako bi u vitrine spremio 19. titulu i očekivalo se je da će se to dogoditi već u Kranjčevićevoj protiv Lokomotive koja se stalno povezuje da je u prebliskim vezama s 'modrima'. No danas očigledno pušu neki drugi vjetrovi i momčad s Kajzerice je nakon nedavnog slavlja na Maksimiru (4:1) još jednom srušila vodeći klub prvenstva (3:1), a do tada je u 27 utakmica upisala sve poraze uz jedan neodlučeni rezultat.

• +22
Lokomotiva - Dinamo, 34. kolo HT Prve lige, 2017/18. Izvor: Pixsell / Autor: Dalibor Urukalovic/PIXSELL

Kakav je to neočekivani šok, koji je ostavio u igri i Rijeku i Hajduk iako 'modri' i dalje sve imaju u svojim rukama. I dalje im treba jedna pobjeda (osim ako i konkurenti ne kiksaju) i to u gostima protiv Rudeša ili kod kuće s Interom. No kako na terenu loše izgleda Dinamova momčad zaista je sve moguće.

U prvih 45 minuta vidjeli smo nemoć našeg najbogatijeg i na papiru najkvalitetnijeg sastava. Odmah se primijetilo kako će zadnja linija gostiju imati velikih problema s brzancima iz suparničkih redova.

Već u četvrtoj minuti zatresla se mreža. Sve je napravio Radonjić, oslobodio se čuvara na svojoj polovici i onda nezaustavljivo krenuo prema Livakoviću, nitko ga nije ni pokušao zaustaviti, a on je sigurno pogodio.

Lokomotiva – Dinamo 1:0, Radonjić 4' Izvor: Društvene mreže

U 13. bilo je 2:0. Fenomenalni Radonjić pronašao je samog Krstanovića kojem je prvi pokušaj blokirao Benković, ali je iz drugog udarca bio nepogrešiv.

Lokomotiva – Dinamo 2:0, Krstanović 13' Izvor: Društvene mreže

Dinamo je mogao totalni debakl doživjeti u 27., ali Kastrati kao da se uplašio Livakovića te je u situaciji jedan na jedan tražio kompliciranije rješenje i to nije uspjelo.

Što se tiče 'modrih' najopasniji je bio Soudani, ali da to nije njegov dan vidjelo se najbolje u nastavku.

Naime, Alžirac je imao nekoliko zicera, dva puta ga je čudesno spriječio junak na vratima lokosa Hendija, a po jednom vratnica i greda. Ipak Soudani je došao do gola u 66. minuti kada je Hendija u kaznenom prostoru rukom udario Budimira, a napadač Dinama sigurno realizirao najstrožu kaznu za 2:1.

Lokomotiva – Dinamo 2:1, Soudani 66' (11m) Izvor: Društvene mreže

Dinamo je pritisnuo, prijetili su uz Soudanija i Budimir, Gavranović, Fiolić.., a rezultat se nije mijenjao iako je i Livaković bio na mukama poslije odličnih situacija Babića (promašaj cijelog gola) i Muse (obrana).

U zadnjih 15 minuta totalna opsada, gol je visio u zraku, ali promašaji Dinamovih zvjezdica stigli su na naplatu. Kastrati je u sudačkoj nadoknadi obavio većinu posla, a kapetan Šunjić dokrajčio Dinamo za kojeg će najvjerojatnije igrati sljedeće sezone.

Lokomotiva – Dinamo 3:1, Šunjić 90+3' Izvor: Društvene mreže

Dinamo vodi na ljestvici sa 70 bodova, Rijeka je druga sa 63 boda i utakmicom manje, a treći je Hajduk sa 62 boda i također utakmicom manje. Lokomotiva je skočila na peto mjesto sa 45 bodova.

Lokomotiva – Dinamo 3:1, 34. kolo 2017./18. (sažetak) Izvor: Društvene mreže

Lokomotiva-Dinamo Zagreb3:1
Rijeka-Inter Zaprešić20:00