ATP INDIAN WELLS

Ljubičić preokrenuo Monaca i stigao do polufinala

19.03.2010 u 08:39

Ivan Ljubičić nastavlja s odličnim igrama u Kaliforniji. U četvrtfinalu turnira u Indian Wellsu, pobijedio je Argentinca Juana Monaca sa 4:6, 6:2, 6:1

Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić plasirao se u polufinale jakog ATP Masters 1000 turnira u Indian Wellsu. Nakon što je u prošlom kolu izbacio Novaka Đokovića, u četvrtfinalu je bio bolji i od Argentinca Juana Monaca sa 4:6, 6:2, 6:1. I po rezultatu je vidljivo da se Ljubičić tražio samo u prvom setu iako je i u njemu imao izgleda za boljim rezultatom. Ipak, ni jednu od svojih dviju break prilika nije iskoristio.

Zato je sjajno otvorio drugi set, osvojio tri gema zaredom i pokazao Monacu da nema izgleda u ovom meču. Treći set bio je još uvjerljiviji, pa je Ljubičić nakon 107 minuta, i uz 11 as servisa, naspram dva Monacova, okončao ovo četvrtfinale.

Bio je to treći ogled Ljubičića i Monaca, a sada naš tenisač ima vodstvo 2:1.