• Zadnja izmjena 17.01.2011 12:47
  • Objavljeno 17.01.2011 u 12:47
Ivan Ljubičić (Australian Open 2011)

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić rutinski je odradio posao u prvom kolu protiv Australca poljskih korijena Petera Luczaka, pobijedivši 6:3, 6:3, 7:6 (2)
Ivan Ljubičić prošao je prvo kolo Australian Opena nakon što je za 151 minutu svladao domaćeg tenisača Petera Luczaka. Ljubičić, koji je od tenisača rođenog u Poljskoj bolje rangiran za 132 mjesta, slavio je sa 6:3, 6:3, 7:6 (2). Naš je tenisač u prvom setu iskoristio jednu od četiri break prigode i stekao nedostižnu prednost jer Luczak nije iskoristio nijednu od pet. U drugom setu Luczak nije imao nijednu, dok ih je Ljubo imao šest, ali iskoristio je tek dvije prigode za break.

Treći set bio je najneizvjesniji, iako je Ljubičić pri rezultatu 6:5 imao i meč loptu. No do tie-breaka nije iskoristio nijednu od dvije break lopte, pa je o pobjedniku tog seta odlučivo 13. gem. Ljubičić je odmah napravio mini-break te stekao veliku psihološku prednost. Naravno, to mu je olakšalo posao, potom je još jednom oduzeo servis protivniku i bio je to kraj dvoboja.

Bio je to prvi međusobni dvoboj vršnjaka. U drugom kolu Ljubičić će igrati protiv deset godina mlađeg Francuza Benoita Pairea, 145. igrača sa svjetske rang-liste, s kojim se također do ovog dvoboja nije susretao.