ATP ŠANGAJ

Ljubičić predao Nadalu meč u četvrtfinalu

16.10.2009 u 17:11

Ivan Ljubičić zbog ozljede bedrenog mišića predao je meč četvrtfinala teniskog turnira iz Masters serije u Šangaju Španjolcu Rafaelu Nadalu pri rezultatu 1:1 u setovima (6:3, 3:6)

Sve se vraća, sve se plaća, mogli bismo reći u slučaju Ivana Ljubičića i njegovog nastupa na turniru u Šangaju. U četvrtfinale turnira se probio nakon što mu je 11. nositelj, Francuz Gael Monfils predao meč, a sad je Ljubo to morao napraviti Rafaelu Nadalu, i to nakon dva odigrana seta.

Ljubičić je dobio prvi set sa 6:3, a kod 1:1 u drugom imao je prednost 40-0 na protivnikov servis, ali nije uspio napraviti 'break'. To mu se osvetilo već u idućem gemu, kada je izgubio servis. Ljubičić je imao priliku vratiti "break" kad je Nadal kod vodstva 5:3 servirao za set, ali je propustio šansu.

Nakon što je Nadal osvojio drugi set, Ljubičić je predao meč.

Nadal će u polufinalu igrati protiv sunarodnjaka Feliciana Lopeza, koji je izbacio Robina Soderlinga sa 7:6(4), 6:3.