• Zadnja izmjena 27.07.2011 20:12
  • Objavljeno 27.07.2011 u 20:08
Ivan Ljubičić

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

Ivan Ljubičić niti ove godine nije uspio u Umagu stići do 'kante'; ovog puta poražen je već na startu turnira od Juana Carlosa Ferrera s 2:1 u setovima

Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić nije se uspio plasirati u četvrtfinale ATP turnira Croatia Open u Umagu, bolji od njega je u susretu 2. kola bio prošlogodišnji pobjednik, Španjolac Juan Carlos Ferrero sa 1:6, 6:3, 6:4 nakon sat i 55 minuta igre. Bio je ovo šesti međusobni ogled Ljubičića i Ferrera, a omjer pobjeda je sada 3:3.

Ljubičić je za samo pola sata dobio prvi set sa 6:1, a kod rezultata 3-3 u drugom setu imao je i break-loptu za vodstvo 4:3. No, nakon nije iskoristio tu situaciju, Španjolac mu je oduzeo servis i odveo dvoboj u treći set u kojemu je na kraju bio uspješniji.

Ljubičićevim porazom, od hrvatskih igrača u tirniru je ostao samo još Marin Čilić koji će svoj susret 2. kola protiv Nizozemca Robina Haasea odigrati u četvrtak.