FERERRO IPAK BOLJI

Ljubičić ostao bez finala u Pekingu

09.10.2010 u 16:20

Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić nije se uspio plasirati u finale ATP turnira China Open u Pekingu nakon što je u polufinalu izgubio od Španjolca Davida Ferrera s 6:4, 4:6, 6:4

Bio je to posve izjednačen dvoboj koji je trajao dva sata i 25 minuta, a u kojem je nakraju Ljubičić po šesti puta izgubio u sedmom međusobnom dvoboju protiv Ferrera.

Španjolac je imao više čvrstine i odlučnosti u trećem setu, u kojem je Ljubičić izgubio svoj servis u trećem gemu, pa oduzeo Ferrero u šestom, da bi odluka pala u devetoj igri seta. Ljubičića je u tom gemu posve izdao prvi servis, a Ferrer je potom iskoristio treću meč-loptu za ulazak u finale u kojem ga čeka Novak Đoković.

Ljubičić je dvoboj završio s šest as servisa, ali je protiv za njega jako neugodnog Španjolca dobivao tek 65 posto poena na svoj prvi servis. Ovo mu je bio drugi ulazak u polufinale Pekinga, a propustio je šansu da nakon Marina Čilića lani i Marija Ančića 2006. postane treći hrvatski tenisač u finalu pekinškoga turnira.