• Zadnja izmjena 29.10.2010 21:55
  • Objavljeno 29.10.2010 u 21:55
Ivan Ljubičić

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić uspješno nastavlja niz na ATP turniru u Montpellieru. Nakon lanjskog trijumfa Ljubo je i ove godine izborio polufinale

Ivan je u svom drugom nastupu na turniru u gotovo dva sata dugom meču svladao Finca Jarkka Nieminena rezultatom 4:6, 6:3, 7:6(6). To mu je druga pobjeda u drugom međusobnom ogledu.

Nieminen je već početkom prvog seta stekao break prednosti, uskoro nakon toga se izvukao iz Ljubičićevog pritiska i visokim postotkom prvog servisa lako osigurao prvi set.

Ipak, Ljubičić je ponovno namjestio ruku i u ostatku meča nije Nieminenu ponudio više ni jednu priliku za obrat. U drugom setu iskoristio je jednu od tri svoje i izborio treći set, a tamo je propustio dvije nove i meč se rješavao u odlučujućoj igri.

Oba igrača sjajno su pogađala servise i imala podjednaku statistiku, ali Ljubičić je bio puno agresivniji i uspješniji prilikom vraćanja drugog servisa i to mu je večeras donijelo prednost. U posljednjoj igri očekivao se nastavak revije razornih servisa, ali umjesto toga došla je nervoza i gomila pogrešaka na servisu. Više od pola poena otišlo je primačima, ali i u takvom kaosu bolje se snašao iskusniji Ljubičić i nakon 118 minuta igre iskoristio je drugu meč loptu za ulazak u polufinale. Ukupno je ispalio 25 as servisa.

U polufinalu će ga čekati Španjolac Montanes koji je prilično iznenađujuće izbacio prvog nositelja turnira Nikolaja Davidenka. Za drugog finalista će se boriti dva Francuza: Gael Monfils čeka boljeg iz dvoboja Simon – Tsonga.