POSRTAJ 'REDSA'

Liverpool prokockao pobjedu, ozljeda Lovrena, poraz Bilića

06.02.2016 u 18:31

U 25. kolu engleskog Premiershipa u subotu je Leicester slavio na gostovanju kod Manchester Cityja sa 3-1, Tottenham je pobjedom protiv Watforda skočio na drugo mjesto, dok se hrvatski stoper Dejan Lovren ponovno ozlijedio

Leicester je očitao lekciju prebogatom Manchester Cityju, stigavši do osme ovosezonske pobjede u gostima. "Lisice" su povele već u 3. minuti pogotkom njemačkog braniča Roberta Hutha i to vodstvo zadržale su do kraja prvog poluvremena. Već u trećoj minurti nastavka alžirski napadač Riyiad Mahrez uspio se u kontranapadu osloboditi dvojice domaćih igrača i matirati Joea Harta preciznim i snažnim udarcem s 14 metara. Na 3-0 je u 60. minuti povisio svojim drugim pogotkom Robert Huth koji je nadvisio Cityjevu obranu i preciznim udarcem glavom poslao loptu pod gredu. Argentinac Sergio Aguero samo je u 87. minuti uspio ublažiti poraz domače momčadi.

I tako iz kola u kolo sve je manje onih koji sumnjaju da momčad, koja je prošle sezone jedva izborila opstanak, može otići do kraja i osvojiti naslov prvaka. Velike zasluge za to ima skromni talijanski trener Claudio Ranieri, koji je ostvario san svakog nogometnog trenera, odnosno uvjerio je svoje igrače da svaku utakmicu odigraju puni samopouzdanja, a kada je tako, onda su i čuda moguća. Za osam dana Leicester će na još jedno teško gostovanje, kod Arsenala na Emirates stadionu, gdje će njihov pobjednički niz od tri uzastopna trijumfa biti na velikoj kušnji.

Tottenham je ostvario četvrtu uzastopnu pobjedu, kod kuće je svladao Watford sa 1-0. Spursi su drugi, sa pet bodova manje od vodećih "lisica".

Liverpool je oslabljen za svog trenera Juergena Kloppa, koji je dobio upalu slijepog crijeva, ugostio momčad Sunderlanda, koja se bori za opstanak. "Redsi" su golovima Firmina (59) i Lallane (70) vodili 2-0, ali su to prokockali u posljednjih deset minuta. Remi Sunderlandu donijeli su Adam Johnson (82) i Jermain Defoe (89).

Usto, hrvatski stoper u dresu Liverpoola Dejan Lovren ozlijedio se već u 12. minuti. Ovo je već četvrta Lovrenova ozljeda ove sezone. U rujnu prošle godine je imao problema s gležnjem zbog čega je mirovao više od mjesec dana. U prosincu je u susretu protiv WBA ozlijedio koljeno, a na teren se vratio nakon dva tjedna pauze. U siječnju je pauzirao desetak dana zbog zadnje lože.

Posljednjeplasirana Aston Villa na svome je stadionu svladala Norwich sa 2-0 , i to joj je tek treća pobjeda ove sezone. Ujedno, pogurala je Norwich u zonu ispadanja.

S druge strane, Newcastle je pobjedom 1-0 protiv West Bromwich Albiona izašao iz zone ispadanja.

U posljednjoj utakmici dana Southampton je na svom terenu svladao Bilićev West Ham sa 1-0 pogotkom Maye Yoshide u 9. minuti.

Iako su 'čekičari' od 54. minute imali igrača više, jer je crveni karton dobio veznjak Southamptona Victor Wanyama, Bilićeva momčad djelovala je jalovo. Hrvatski napadač Nikica Jelavić nije bio u sastavu West Hama.