engleska liga

Liverpool na svom Anfieldu pobijedio Manchester City i sad juri prema naslovu prvaka

10.11.2019 u 20:16

U derbiju 12. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je na Anfieldu pobijedio Manchester City 3:1 i pobjegao 'Građanima' na čak devet bodova viška. Do pobjede je napokon došao i Manchester United...

U jednom od najiščekivanijih dvoboja sezone, sudaru europskog i engleskog prvaka, Liverpool je pobijedio City načinivši veliki korak prema osvajanju naslova prvaka kojeg čeka 30 godina.

Liverpool je ovim rezultatom upisao šestu pobjedu u posljednjih sedam međusobnih susreta na Anfieldu, a nije pobijedio jedino prošle sezone kada je dvoboj završio bez pogodaka. Dodajmo kako su 'građani' posljednji put pobijedili na Anfieldu u prvenstvu davne 2003. godine (2:1).

Za Liverpool je od prve minute nastupio Dejan Lovren i pružio je odličnu pariju kao i cijela momčad.

Domaćin je poveo u 6. minuti fantastičnim golom Fabinha s 20 metara. Međutim, golu Liverpoola prethodila je sporna situacija pred njihovim vratima nakon što je Trent Alexander-Arnold igrao rukom. Sudac Michael Oliver je pustio da se igra nastavi, a 'redsi' su nakon sjajne kontre došli do vodstva.

Oliver je provjerio spornu situaciju putem VAR-a, međutim nije dosudio jedanaesterac već je potvrdio gol Liverpoola. Sedam minuta kasnije Liverpool je izveo još jednu sjajnu kontru, Andrew Robertson je fantastično ubacio pred gol Cityja, a Salah je loptu glavom pospremio u mrežu za vodstvo 'redsa' 2:0.

• +7
Premier liga, Liverpool - Manchester City Izvor: EPA / Autor: PETER POWELL

Zanimljivo, Liverpool u Premiershipu nikada na svom travnjaku nije izgubio nakon što je vodio 2:0. U 232 takve situacije dobio je 227 utakmica, a pet puta remizirao. Tradiciju je nastavio i ovoga puta.

Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješene su u 51. minuti nakon što je Henderson ubacio na drugu vratnicu, a Sadio Mane zabio za 3:0. Bernardo Silva je uspio smanjiti u 81. minuti. U 83. minuti dogodila se još jedna sporna situacija pred golom Liverpoola, Alexander-Arnold je ponovo igrao rukom, ali su Oliver i VAR soba ostali bez reakcije za razliku od Pepea Guardiole koji je 'ludovao' uz teren.

U ranije odigranim susretima pobjede su upisali Manchester United i Wolverhampton. United je na Old Traffordu pobijedio Brighton 3:1, dok je Wolverhampton bio bolji od Aston Ville 2:1.

Bila je to tek druga ligaška pobjeda Uniteda u zadnjih sedam kola, no i sa ova tri boda 'crveni vragovi' su napravili značajan skok na ljestvici i to za čak sedam mjesta i sada se nalaze na sedmoj poziciji sa 16 bodova.

• +5
Premier liga, Manchester United - Brighton Izvor: EPA / Autor: NIGEL RODDIS

Strijelci za ManU bili su Andreas Pereira (17), Davy Propper (19-ag), te Marcus Rashford (66), dok je za goste zabio Lewis Dunk (64).

U 'Midlands derbiju' Wolverhampton je pobijedio Aston Villu 2:1. Golove za Wandererse zabili su Ruben Neves (41) i Raul Jimenez (84), dok je gol za goste u posljednjim trenucima susreta zabio Hassan Trezeguet. Lovre Kalinić nije nastupio za goste.

Na ljestvici vodi Liverpool s 34 boda, Leicester City na drugom mjestu ima 26 bodova, koliko ima i Chelsea na trećoj poziciji, dok je City sada četvrti s 25 bodova.