engleska liga

Liverpool godinu dana bez poraza u prvenstvu; na Anfieldu je pao i Sheffield United

02.01.2020 u 23:23

Nogometaši Liverpoola i dalje jure prema prvom naslovu prvaka nakon 1990. godine, nakon što su u susretu 21. kola Premiershipa na Anfieldu pobijedili Sheffield United 2:0...

'Redsi' sad ponovo imaju 13 bodova više od Leicester Cityja, te 14 više od aktualnog prvaka Manchester Cityja. Osim velike bodovne prednosti momčad Jürgena Kloppa ima i utakmicu manje od svojih najbližih konkurenata.

Pobjedu oslabljenom Liverpoolu donijeli su Mohamed Salah golom u 4. minuti, te Sadio Mane golom u 64. minuti. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren nije nastupio za domaćine zbog ozljede.

Bila je ovo već šesta utakmica Liverpoola u posljednjih 17 dana, ujedno i slavljenička pobjeda, jer su 'redsi' proslavili godinu dana od posljednjeg ligaškog poraza.

• +11
Monterrey - Liverpool 1:2 Izvor: EPA / Autor: ALI HAIDER

Posljednji poraz u Premiershipu Liverpool je doživio 3. siječnja prošle godine od Manchester Cityja 2:1. Nakon toga je nanizao 37 utakmica bez poraza pri čemu je upisao 32 pobjede i pet remija.

Božić i Novu godinu čitateljima tportala čestitaju Toni Cetinski, Bruno Petković, Goran Grgić, Peđa Grbin…

Liverpool vodi na ljestvici s 58 bodova, Leicester City ima 45, a Manchester City 44 boda. Chelsea je četvrti s 36 bodova, a TOP pet zatvara Manchester United s 31 bodom.