EUROPSKA LIGA

Livaja briljira u Interu, zabio i Neftčiju

04.10.2012 u 18:50

Mladi napadač milanskog Intera Marko Livaja ove se sezone nametnuo treneru Stramaccioniju koji ga sve više koristi. Nakon što je postigao gol Rubinu u prvom kolu Europske lige, bivši igrač Hajduka nastavio je zabijati

Milanski Inter u drugom je kolu skupine H Europske lige igrao protiv Neftčija iz Bakua, momčadi koja prošle sezone u kvalifikacijama za Ligu prvaka igrala sa zagrebačkim Dinamom te slavio 3:1

Sasvim je jasno kako je milanski klub u Azerbajdžan stigao kao favorit, a to je i potvrdio nakon prvog poluvremena kada je već vodio 3:0, od čega je posljednji, treći, gol postigao Marko Livaja u 42. minuti, koji igrao od prve minute. Fredy Guarin je ubacio loptu po zemlji u kazneni prostor. Bruno Bertucci ju je želio izbaciti, ali ju je samo nespretno podigao, a Livaja se bacio i glavom je pospremio u mrežu. Za mladog je hrvatskog nogometaša ovo drugi gol u dresu Intera ove sezone - prvi je postigao prije dva tjedna u remiju protiv Rubina.

Prije njega su u četvrtak strijelci za Inter bili Phillippe Coutinho u desetoj i Chukwuma Joel Obi u 30. minuti, a u oba je navrata asistirao spomenuti Guarin ubačajima s desnog krila. Neftçi je u nastavku uspio samo ublažiti poraz preko Nicolasa Canalesa

Zanimljivo, za Inter je ovo bila šesta službena utakmica u gostima ove sezone i šesta pobjeda, uz gol-razliku 15-1.

'Ovo je bio iznimno važan gol i za mene i za momčad. Sretan sam, ali već sada se svi okrećemo prema derbiju', izjavio je Livaja, aludiravši na gradski dvoboj protiv Milana, koji je na rasporedu u nedjelju.

'Hoću li dobiti priliku zaigrati protiv Milana? Najvažnije je da mi pobijedimo, a za mene će biti u redu i ako ostanem na klupi. Normalno je da će na terenu biti Diego Milito, a ne ja', skromno je poručio Livaja

U drugoj utakmici skupine Rubin je u Kazanu pobijedio beogradski Partizan s 2:0. Gokdeniz Karadeniz je bio strijelac u 45. minuti, a u trećoj minuti nastavka konačni je rezultat postavio Aleksandr Rjazancev

U skupini A Anži je na stadionu Lokomotiva u Moskvi svladao švicarske Young Boyse s 2:0. Za oba se pogotka pobrinula najveća zvijezda kluba iz Mahačkale - kamerunski napadač Samuel Eto'o. U 61. minuti je zabio s bijele točke nakon što je Eulogio Zarate igrao rukom u šesnaestercu, a priču je zaključio u 90. minuti.