što je najpravednije?

Leo Messi, Ivan Rakitić i ostatak društva iz Barcelone doznali su vijest koja im se nikako neće svidjeti...

  • Autor: Ivan Žurić/Hina
  • Zadnja izmjena 17.03.2020 22:45
  • Objavljeno 17.03.2020 u 22:45
tportal

Izvor: Profimedia / Autor: MARCA / Sipa Press / Profimedia

Predsjednik Španjolskog nogometnog saveza Luis Rubiales odbacio je u utorak mogućnost da zbog eventualnog prekida prvenstva Barcelona postane prvak jer trenutno zauzima vodeću poziciju

Barcelona ima 58 bodova, a Real Madrid dva manje. Prvenstvo je zaustavljeno prošli četvrtak 11 kola prije kraja. S obzirom da nastavak nije izgledan za dva tjedna, kao što je prvotno zamišljeno, pojavila se ideja da se Barcelonu proglasi prvakom i tako zaključi ova sezona.

'Prvi scenarij je da prvensvto bude odigrano do 30. lipnja, na bilo koji način. Ja to u ovom trenutku ne mogu garantirati. Ja sada ne mogu ništa garantirati. Priča se, da ako ne bude odigrano do tog, da će zvaršiti postojećim stanjem na tablici', rekao je predsjednik Španjolskog nogometnog saveza Luis Rubiales na konferenciji za medije u Madridu.

'No to bi bila strašna nepravda. Sadašnje stanje na tablici neće presuditi o tome tko će biti prvak', dodao je.

Rubiales je rekao da će prvenstvo biti produženo nakon 30. lipnja ako se do tada ne završi.

'Budemo li nakon toga morali iduće prvenstvo početi kasnije, ili u drugom formatu, to ćemo učiniti budu li se svi klubovi složili. To je formula koju smo pronašli', zaključio je.

  • +10
  • +7

La liga, Real Madrid - Barcelona

Izvor: EPA / Autor: JUANJO MARTIN

Javier Tebas, predsjednik La Lige koja organizira prvenstvo, u ponedjeljak je rekao kako je uvjeren da će prvenstvo završiti odigravanjem svih utakmica unatoč sadašnjoj situaciji.

Španjolska vlada je u nedjelju uvela izvranredno stanje na 15 dana, no u ponedjeljak je poručila da će ono vjerojatno biti produženo jer se u tom roku ne može zaustaviti širenje koronavirusa. Izvanredno stanje uključuje zatvaranje svih stadiona i objekata za razonodu.

Španjolska je nakon Italije zemlja s najviše zaraženih u Europi.

U Španjolskoj je u utorak broj novooboljelih od koronavirusa skočio za 2.557, čime je ukupan broj dosegnuo 11.748. Broj preminulih je porastao s 309 na 533 pa je utorak bio nasmrtonosniji dan od kada je 3.ožujka umro prvi pacijent.

Španjolska 1. liga

Osasuna-Espanyol1:0
Valladolid-Athletic Bilbao1:4
Levante-Granada1:1
Villarreal-Leganes1:2
Betis-Real Madrid2:1
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Barcelona27184558
2.Real Madrid27168356
3.Sevilla27138647
4.Getafe27137746
5.Atletico Madrid271112445
6.Real Sociedad26134943
7.Valencia27119742
8.Villarreal271151138
9.Granada271151138
10.Athletic Bilbao27910837
11.Osasuna27810934
12.Betis27891033
13.Levante271031433
14.Alaves27881132
15.Valladolid276111029
16.Eibar26761327
17.Celta Vigo275111126
18.Mallorca27741625
19.Leganes27581423
20.Espanyol27481520

Sljedeće utakmice

10.3.Eibar-Real Sociedad
13.3.Real Madrid-Eibar
14.3.Leganes-Valladolid
14.3.Valencia-Levante
14.3.Mallorca-Barcelona
14.3.Celta Vigo-Villarreal
15.3.Espanyol-Alaves
15.3.Real Sociedad-Osasuna
15.3.Athletic Bilbao-Atletico Madrid
15.3.Granada-Getafe