francuska liga

Leo Messi debitirao za PSG; ušao je umjesto Neymara, a oba gola za Parižane zabio je Kylian Mbappe

29.08.2021 u 23:05

Momčad PSG-a ostala je jedina sa stopostotnim učinkom u francuskom prvenstvu. Parižani su u 4. kolu slavili 2:0 na gostovanju u Reimsu, a utakmica će ponajviše ostati upamćena po debitantskom nastupu Lea Messija u dresu PSG-a

Leo Messi nije bio u početnoj postavi PSG-a već ga je Mauricio Pochettino ubacio u 66. minuti umjesto Neymara.

U tom je trenutku pobjednik dvoboja već bio odlučen, jer je Kylian Mbappe postigao oba gola za uvjerljivu prednost Parižana. U 16. minuti Mbappe je pogodio glavom na ubačaj Angela Di Marije, a u 64. minuti je iskoristio precizno dodavanje Hakimija.

Messi se nije našao u prilici za postizanje svog premijernog gola u francuskom prvenstvu.

Aktualni francuski prvaci nogometaši Lillea ostvarili su prvu pobjedu u novoj sezoni svladavši na svom stadionu Montpellier 2:1.

Sve do sučevog dodatka u prvom poluvremenu nije bilo golova, a onda su u razmaku od dvije minute pala dva. Prvo je Turčin Yusuf Yazici donio vodstvo domaćoj momčadi, a izjednačio je Gaetan Laborde koji je iz neposredne blizine svladao hrvatskog golmana Ivu Grbića.

Lille je do pobjede došao zahvaljujući golu Kanađanina Jonathana Davida u 56. minuti.

Za Lille je nastupio i drugi hrvatski reprezentativac Domagoj Bradarić koji je ušao u 78. minuti.

Hrvatski nogometni reprezentativac Lovro Majer novu etapu u svojoj karijeri započeo je prvenstvenim porazom u dresu francuskog Rennesa koji je izgubio 2:0 na gostovanju kod Angersa. Majer je u igru ušao u 82. minuti, a Rennes je od 43. minute bio s igračem manje jer je drugi žuti karton dobio Bade.

Boufal je u 57. minuti doveo Angers u vodstvo, a treću pobjedu u novoj sezoni potvrdio je Cho golom u 88. minuti.

Monaco kojeg vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač ostvario je prvu ovosezonsku pobjedu, slavljem 2:1 u gostima kod Troyesa. Oba je gola za Monaco postigao Sofiane Diop (40, 58), dok je i strijelac jedinog gola za domaću momčad bio igrač Monaca Ruben Aguilar koji je postigao autogol.