makedonci su ih 'sredili'

Legendarni talijanski kapetan Giorgio Chiellini nije se mogao sabrati: Razočarani smo, uništeni smo do kraja...

25.03.2022 u 08:02

Giorgio Chiellini (37) je na utakmici protiv Sjeverne Makedonije ušao u igru u 90. minuti utakmice. Makedonci su zabili u 92. minuti za pobjedu kojom su Talijane izbacili iz borbe za plasman na Svjetsko prvenstvo, a Chielliniju 'potpisali' reprezentativnu mirovinu

Italija je dominirala cijeli susret, imala je 62 posto posjeda lopte, 'azzurri' su uputili čak 32 udarca na gol Makedonije, imali su i 16 kornera, no pobjedu je ostvarila makedonska reprezentacije, a junak susreta postao je Aleksandar Trajkovski koji je zabio za 1:0 u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Talijani su bili neutješni nakon poraza, aktualni europski prvaci će po drugi put u nizu propustiti Svjetsko prvenstvo. Nije ih bilo 2018. u Rusiji, a sada 'azzurri' neće vidjeti ni Katar.

Najstariji talijanski reprezentativac, legendarni kapetan Giorgio Chiellini (37) je protiv Sjeverne Makedonije ušao u igru tek u 90. minuti utakmice. Koja mu je vjerojatno bila i posljednja službena za 'azzurre' u karijeri...

'Teško je ovo objasniti', započeo je šokirani Chiellini i nastavio:

'Ovo je veliko i neopisivo razočaranje, odigrali smo dobru utakmicu u kojoj jednostavno nismo uspjeli zabiti gol. Nismo bili umišljeni, nismo nikoga podcijenili, ali nešto je nedostajalo. Radili smo pogreške i u kvalifikacijama i sada smo ih platili. Razočarani smo, uništeni smo do kraja, ne mogu naći riječi kojima bih ovo opisao... Velika će praznina ostati u nama...', pričao je vidno emotivno slomljeni Chiellini te zaključio:

• +34
Italija - Sjeverna Makedonija, kvalifikacije za SP 2022., 24.3.2022. Izvor: Profimedia / Autor: Alberto PIZZOLI / AFP / Profimedia

'Ne znam, jednostavno ne mogu pričati... Sada moramo sve početi iz početka, nadam se da se možemo vratiti i zablistati kao na Europskom prvenstvu. Nadam se s našim izbornikom Mancinijem koji je ključan za ovu reprezentaciju. Pokazao se kao sjajan trener i može nam pomoći da ponovno počnemo. Imamo mnogo dobrih mladih igrača i pokušat ćemo otići i osvojiti sljedeći EURO i kvalificirati se na Svjetsko prvenstvo 2026. godine.'