šok i nevjerica u palermu

[VIDEO/FOTO] Senzacija nad senzacijama; Makedonija zabila u 92. minuti i izbacila Talijane sa Svjetskog prvenstva

24.03.2022 u 22:56

Nogometna reprezentacija Sjeverne Makedonije priredila je senzaciju pobijedivši u polufinalu play-offa za plasman na Svjetsko prvenstvo 2022. godine Italiju u Palermu 1:0

Aktualni europski prvak je dominirao u Palermu, imao je 62 posto posjeda lopte, 'azzurri' su uputili čak 32 udarca, imali su i 16 kornera, no pobjedu je ostvarila makedonska vrsta, a junak susreta postao je Aleksandar Trajkovski pogodivši za 1:0 u drugoj minuti sudačke nadoknade. Gol pogledajte OVDJE.

Napadač saudijskog Al-Fayha je gol karijere zabio sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora poslavši loptu u donji desni kut.

• +34
Italija - Sjeverna Makedonija, kvalifikacije za SP 2022., 24.3.2022. Izvor: Profimedia / Autor: Alberto PIZZOLI / AFP / Profimedia

Za makedonsku vrstu je do 58. minute igrao kapetan Dinama Arijan Ademi, dok je branič 'modrih' Stefan Ristovski odigrao cijeli susret. Branič Rijeke Darko Velkovski je igrao do 86. minute, a veznjak Hajduka Jani Atanasov nije nastupio.

Sjeverna Makedonija će put u Katar tražiti protiv Portugala koji je u Portu pobijedio Tursku 2:1.