ŠPEHAR ZA TPORTAL

Legendarni Slavonac nakon viđenog na Opus Areni nije štedio nikoga

13.10.2023 u 08:30

Hrvatska je u četvrtak na Opus Areni izgubila od Turske 1:0 u dvoboju 7. kola kvalifikacija za odlazak na Euro 2024. godine. Naravno, nije grijeh izgubiti, ali igra Hrvatske nije bila dobra. A potvrdio nam je to i jedan od najpoznatijih slavonskih nogometaša, 53-godišnji Robert Špehar, koji je dio karijere proveo baš u Turskoj

Došao je na utakmicu s uvjerenjem da će Hrvatska pobjedom protiv Turske napraviti ogroman korak prema Euru 2024. godine. No s Opus Arene otišao je pognute glave.

'Što reći nakon ovakve utakmice? Čestitati Turskoj, bila je bolja, zaslužila je pobjedu. Jako smo loše ušli u utakmicu. Prvo poluvrijeme bilo je katastrofalno, možda jedno od najgorih poluvremena unazad nekoliko godina. To se tako dogodi, jednostavno takav dan. Našim nogometašima ništa im nije išlo od noge, a sve što je zamišljeno nije ostvareno. Daleko smo bili u fazi obrane od igrača, široke su nam bile linije, nismo bili plitki. Turci su nas probijali u kontrama i polukontrama, iz svog bloka su vrlo brzo izlazili naprijed. I to nismo mogli pratiti. Moramo biti sretni što je prvo poluvrijeme završeno samo jednim primljenim golom', komentirao je za tportal bivši proslavljeni napadač Robert Špehar, a koji je tijekom svoje bogate karijere upisao osam nastupa za hrvatsku reprezentaciju.

'U drugom poluvremenu smo ipak izgledali malo bolje, ali smo jalovo napadali. Samo dvije, tri situacije su bile izrađene. S time da je Turska imala i jednu meč loptu, odnosno više situacija da nam zabije drugi gol. Kad sve zbrojimo, u ovoj utakmici nismo više ni zaslužili.'

Itekako se vidjelo da Hrvatskoj nedostaje par 'senatora'.

'Nedostajali su nam igrači poput Perišića, Kramarića, pa i Petkovića, kod kojeg se vidjelo da nije spreman. I upitno je treba li ga koristiti takvog, da mu se ne pogorša ozljeda. Juranović je nedostajao, nismo na desnom boku bili pravi.'

Ipak, Špehar vjeruje da se Hrvatska iz ove situacije može izdići. I to već za dva dana, kada gostuje kod Walesa u Cardiffu.

'Ali to je sport, to je nogomet, moramo dići glave, ići dalje jer za nekoliko dana je strašno važna utakmica u Walesu. Ovo treba što prije zaboraviti, osvježiti se, presložiti se. Sigurno imamo kapacitet i kvalitete da odigramo bolje. Vjerujem da će izbornik Dalić presložiti nešto u ekipi. To je na njemu, ne želim ništa sugerirati. U fazi obrane moramo biti kompaktniji, u fazi napada puno ubojitiji. Također, u fazi organizacije igre puno kvalitetniji da bismo se mogli nadati kakvom pozitivnijem rezultatu u Walesu.'

Ono što je dobro i što nas jedino može tješiti jest činjenica da pobjedom protiv Walesa možemo nadoknaditi propušteno.

'Da, slažem se. Ali je i činjenica da smo imali malo i sreće, jer Armenija je izgubila i nije se uključila u tu borbu za drugo mjesto. Bit će teško u Cardiffu, znamo kako su srčani, borbeni i temperamentni, i ako budemo ovako anemični kao što smo bili protiv Turske, neće biti dobro. Imamo kvalitetnih igrača, a sigurno će i kapetan Modrić i izbornik Dalić sjesti i pogledati se u oči te će sami sebi, baš kao što je napravio i kapetan nakon utakmice, reći da je bilo loše. I nadam se da će u nedjelju izgledati puno bolje i da ćemo tamo izboriti plasman na Euro', zaključio je Špehar.