il grande gigi

Legendarni golman odlazi u mirovinu, a na terenu ga može zadržati samo jedno

25.10.2017 u 11:18

Gianluigi Buffon (39) objavio je kako mu je ovo posljednja sezona u karijeri te da nakon SP-a u Rusiji 2018. godine odlazi u mirovinu! No, ostavio je i tračak nade da možda ipak odigra još jednu sezonu...

Gigi Buffon (39) jedan je od najboljih golmana svih vremena, u posljednjih petnaestak godina zasigurno najbolji na svijetu. U razgovoru za SkySport Italia kapetan Juventusa i talijanske nogometne reprezentacije otkrio je svoje planove za budućnost i razočarao obožavatelje.

'Ovo je moja posljednja sezona i siguran sam da je to jedini pravi potez koji ću učiniti', rekao je Buffon i nastavio:

'Da ostanem još godinu ili dvije ništa se ne bi značajnije promijenilo u odnosu na ono što sam već ostvario do sada.'

U svojoj velikoj i bogatoj karijeri Gigi nije uspio osvojiti samo jedan veliki trofej, onaj Lige prvaka. Samo zbog toga bi možda karijeru produžio za godinu dana.

• +5
Gianluigi Buffon - legendarni talijanski golman Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

'Ostat ću jedino ako s Juventusom osvojim Ligu prvaka. U tom bi slučaju pokušao osvojiti i Svjetsko klupsko prvenstvo', otkrio je Buffon koji je u ponedjeljak u izboru Fife proglašen za Najboljeg golmana u 2017. godini. S Italijom je osvojio naslov svjetskog prvaka, ali i dvaput gubio u finalima EP-a.

Za Juventus je odigrao 633 utakmice u svim natjecanjima, a na golu Italije stajao je 173 puta.

Autor: youtube