KOLEGA SAMO ZA TPORTAL

Legendarna hrvatska rukometašica vrlo iskrena nakon šokantnog poraza od Mađarica

12.12.2023 u 16:25

Hrvatske rukometašice, koje vodi Ivica Obrvan, u dvoboju posljednjeg kola skupine I drugog kruga natjecanja na SP-u u Göteborgu izgubile su od Mađarica 22:23. Iako su od prve minute vodile, 'crna rupa' u završnici koštala ih je poraza, zbog kojeg su ostale bez izgleda za prolazak u četvrtfinale, ali i mogućnosti nastupa u kvalifikacijama za Olimpijske igre. Velika šteta, slaže se s time i legendarna hrvatska rukometašica Nataša Kolega

U odlučujućoj utakmici za prolazak u četvrtfinale Hrvatska je vodila 59 minuta, a na kraju ostala i bez boda koji bi je ostavio u igri sve do završetka utakmice Švedska - Crna Gora.

Naravno, nakon utakmice uslijedili su šok i suze, a cure su pognutih glava otišle u svlačionicu.

'Baš mi ih je žao. Imale su veliku volju i želju, trudile su se i borile, ali onda su ih četiri tehničke greške u samoj završnici koštale poraza', započela je kratku analizu za tportal Nataša Kolega, jedna od najvećih hrvatskih rukometašica, koja danas radi u omladinskom pogonu ŽRK Lokomotive.

Ova legendarna rukometašica, danas 57-godišnjakinja, još 2006. godine prekinula je bogatu igračku karijeru, u kojoj je osvajala brojna odličja, između ostalog svjetsko srebro 1990. godine, a prije toga bila je na Olimpijskim igrama u Seulu 1988. godine i sa svojom RK Dalmom uzela je Kup pobjednica kupova.

Tportal SPORT je i na WhatsAppu

Želite li pogledati VIDEO svih golova iz SuperSport HNL-a i Kupa te dobivati najvažnije vijesti iz sporta: Zapratite tportalov kanal OVDJE i kliknite 'Prati'

S Hrvatskom je 1994. godine na Euru u Njemačkoj osvojila peto mjesto, što je bio dosad najveći uspjeh ženskog rukometa na europskim prvenstvima, a nagrada na koju je najponosnija jest priznanje Hrvatskog olimpijskog odbora za izvrsnost.

'Hrvatska je igrala 55 minuta, a Mađarska svih 60. Istina, nije Mađaricama išlo od prve minute kako su htjele, ali one su svoj ritam pojačavale prema kraju dvoboja. Nažalost, Šimara je imala promašaj s krila, Milosavljević je nakon svih sedmeraca, u kojima je pucala gore, u tom posljednjem gađala donji dio gola, pa joj Mađarica obranila, a Ćamili (op.a. Mičijević) je ispala lopta na sedam metara. Mađarice, koje igraju od '0 do 24', jednostavno to nisu propustile kazniti.'

• +10
Hrvatska - Mađarska Izvor: Profimedia / Autor: Bildbyran / ddp USA / Profimedia

Koliko je promjena izbornika, odnosno odlazak Šoštarića, s kojim su provele dosta vremena, poremetila igračice?

'Ne vjerujem. Nije se to dogodilo preko noći. Tako da su se i s Obrvanom stigle upoznati, prihvatiti nekakva njegova razmišljanja. Osim toga, tko god da ti je trener ili izbornik, moraš biti spreman. Nažalost, tu smo gdje jesmo, bolje od ovih igračica nemamo. A i te cure su nas već znale uveseljavati. Sada se dogodilo to što se dogodilo, drugi put će možda drugačije. Sve je ovo sport i ne treba raditi nikakvu dramu. Tim prije što su cure dale sve od sebe, borile se do zadnjeg atoma. I sigurna sam da one same sebi najviše zamjeraju.'

Prema ovim riječima, izbornik Obrvan ima i vašu podršku?

'Naravno. Tek je došao, u ovim utakmicama nije ništa krivog napravio. Jedino za čime možemo žaliti jest onaj bod protiv Senegala. Naravno, i zato što su ostale bez prilike igrati u kvalifikacijama za Olimpijske igre. No puno je izazova pred njima', završila je Kolega.