NBA LIGA

LeBron podbacio, prvacima novi poraz

11.01.2013 u 08:35

Aktualni NBA prvaci, košarkaši Miamija, poraženi su peti put u posljednjih osam utakmica. U četvrtak je od Heata u svome Rose Gardenu bolji bio Portland s 92:90

Wesley Matthews je pogodio tricu 26.9 sekundi prije kraja i doveo Blazerse do prednosti (91:90) koju više nisu ispustili. Gosti s Floride su vodili tijekom cijele utakmice, na poluvremenu su imali i plus 13 (52:39), a domaći su do izjednačenja došli tek četiri minute prije kraja (82:82). Poveli su tek spomenutom tricom Matthewsa, ali za Miami nakon toga povratka više nije bilo.

Prvi put nakon 54 utakmice LeBron James je ostao ispod 20 koševa. Istina je da je bio samo jednu asistenciju do triple-doublea (15 poena, deset skokova, devet asistencija), ali izostao je njegov uobičajeni učinak. Chris Bosh je ubacio 29 koševa, a Dwyane Wade 18 za Heat. Portland su do četvrte uzastopne pobjede predvodili Nicolas Batum s 28 poena, LaMarcus Aldridge je dodao 20 koševa i 15 skokova, a Matthews 18 poena. Spomenimo i da je Damian Lillard postao prvi 'rookie' nakon Allena Iversona (1996/97) koji je u prvih 35 utakmica karijere ubacio najmanje 75 trica.

Indiana je serijom 13-0 u posljednjoj četvrtini slomila otpor New Yorka i slavila s 81:76. U spomenutoj je seriji Paul George ubacio sedam koševa i s ukupno 24 poena predvodio Pacerse do 12. pobjede u zadnjih 15 utakmica. Kod Knicksa, koji su igrali bez suspendiranog Carmela Anthonyja, najefikasniji je s 25 koševa bio J. R. Smith.

Dallas je nadoknadio minus od 17 koševa i u produžetku pobijedio Sacramento sa 117:112. Za Maverickse je to tek drugo slavlje u zadnjih 12 dvoboja.

9. Utah 37 19 18
10. Minnesota 32 16 16