NBA LIGA

LeBron James uz ovacije pokorio svoj bivši klub Cleveland

28.11.2013 u 09:22

U noći sa srijede na četvrtak zaustavljeni su sjajni nizovi od 11 pobjeda San Antonio Spursa i Portland Trail Blazersa u NBA ligi

Spursi su gostovali kod Oklahome City Thundera, te su poraženi s 94-88. San Antonio je dobio tri četvrtine utakmice, no onu jednu koju je Oklahoma dobila (treća) bila je ključna u pobjedi domaće momčadi. Thunder je dobio treću dionicu s 25-15, ponajviše zahvaljujući sjajnoj obrani nad aktualnim viceprvacima, koji su ubacili svega 15 poena.

Kevin Durant predvodio je Oklahomu do pobjede s 24 poena i 13 skokova, dok je kod gostiju najefikasniji bio Tony Parker sa 16 ubačaja i sedam asistencija.

Portland je pomalo neočekivano nakon 11 utakmica pokleknuo u Arizoni kod Phoenixa, koji je slavio sa 120-106. Portland je dobio prvu četvrtinu s 11 poena razlike (32-21), no već se do poluvremena našao u minusu zbog sjajne šuterske izvedbe Sunsa u drugih 12 minuta (40 koševa). Razlika je u trećoj četvrtini dodatno narasla, a potom je Phoenix istu održavao u posljednjih 12 minuta.

Goran Dragić predvodio je domaćina s 31 poenom i 10 asistencija, dok je kod Portlanda već gotovo uobičajeno najbolji bio LaMarcus Aldridge s 24 ubačaja, ali i tek četiri skoka.

Jedini poduži pozitivan niz nastavio je Miami Heat, koji je upisao i osmu pobjedu zaredom. Miami je predvođen LeBronom Jamesom slavio u Clevelandu, koji je svog bivšeg miljenika dočekao otvorenih ruku. Bio je ovo Jamesov peti posjet Clevelandu u dresu Miamija, no za razliku od svih prethodnih domaća je publika bila dobronaklona prema "Kingu Jamesu". Ispred dvorane su se prodavale majice s natpisom "Vrati se kući, LeBron", a navijači su svaki njegov poen pozdravljali kao da ih već zabija u dresu Cavaliersa. Podsjetimo, James idućeg ljeta ima opciju postati slobodan igrač, a samim time se može vratiti u Cleveland, za koji je nastupao od 2003. do 2010. godine.

James je na ovacije navijača odgovorio s 28 poena, osam skokova i isto toliko asistencija, a Heat je slavio s 95-84. Dwyane Wade je pridodao 22 koša, dok je Michael Beasley nadodao 17.

Los Angeles Clippersi nanijeli su New York Knicksima i sedmi uzastopni poraz, a do pobjede 93-80 predvodio ih je Blake Griffin s 15 poena i 13 skokova. Loša vijest za Clipperse je gubitak prvog razigravača lige Chrisa Paula, koji je zadobio ozljedu desne zadnje lože, te mu predstoji, vjerojatno, kraća pauza.

Spomenimo i da je Indiana od noćas samostalna na broju 1 NBA lige, nakon što je San Antonio izgubio drugu utakmicu sezone, te nakon što je ona sama slavila u gostima kod Charlotte s 99-74. Indiana je fantastičnom obranom i ujednačenim napadom uništila slabašne Bobcatse, koje je svela na svega 31.3 posto ubačaja iz igre.