NBA PLAY-OFF

LeBron James se razljutio; uništio je sa 46 koševa Indianu i Bogdanovića!

19.04.2018 u 09:48

Cleveland Cavaliers su sinoć izjednačili na 1-1 u seriji na četiri pobjede svladavši u drugoj utakmici doigravanja Istočne konferencije na svom terenu Indiana Pacerse Bojana Bogdanovića sa 100:97.

Cleveland je do pobjede predvodio nezaustavljivi LeBron James koji je utakmicu završio sa 46 koševa, 12 skokova i pet asistencija. James je u prvom poluvremenu zabio 29 koševa, a 18 sekundi do kraja pogodio je dva odlučujuća slobodna bacanja. LeBron je u prvoj četvrtini s 20 ubačenih koševa s 20:18 nadigrao cijelu momčad Pacersa, a to je samo bio dokaz kako se nakon poraza u prvoj utakmici - razljutio!

Dodajmo kako je Kevin Love ubacio 15 koševa, ali je ozlijedio ruku nešto manje od četiri minute prije kraja. Radi se o ruci koju je slomio na početku sezone.

James nije bio nikada eliminiran u prvom krugu doigravanja i poraz u prvoj utakmici doigravanja od Indiane bio mu je prvi poraz u završnici.

Kod Indiane najbolji je bio Victor Oladipo sa 22 poena, a Bogdanović je u 31 minuti provedenoj na terenu ubacio osam koševa (šut iz igre 3/6, trice 1/3) i upisao tri skoka te četiri asistencije. Cleveland je imao sreću da Oladipo nije pogodio tricu 27 sekundi prije kraja kojom bi Indiana izjednačila. Nakon što su nadoknadili zaostatak od 18 koševa i došli na 95-92 Oladipo ima priliku za izjednačenje, no promašuje tricu.

Treća utakmica se igra u petak u Indianapolisu.

U drugoj utakmici igranoj sinoć Utah Jazz se izjednačio u seriji s Oklahoma City Thunderom koje je na njihovom terenu pobijedio sa 102-95. Rookie Donovan Mitchell je usprkos ozljedi, koja ga je mučila, zabio 13 od svojih 28 koševa u zadnjoj četvrtini. Derrick Favors je ubacio 20 koševa i dodao tome 16 skokova, a Ricky Rubio 22 koša, devet asistencija i sedam skokova.

'Iskreno, mislim da je Donovan osjećao bol, ali to ničim nije pokazivao i odigrao je preko granice boli', kazao je nakon utakmice trener Jazza Quin Snyder.

Oklahomu je predvodio Russell Westbrook sa 19 koševa, 13 asistencija i devet skokova. Paul George, koji je u prvoj utakmici zabio 36 koševa, sinoć je ubacio 18.

Utah je nadskakao Oklahoma City 56-46 i može povesti u subotu u Salt Lake Cityju. Oklahoma City je imala dvije prilike za izjednačenje u zadnjoj minuti kod vodstva Jazza od 99-95, ali je Carmelo Anthony promašio dvije trice.

Houston Rockets su povećali prednost u seriji na četiri pobjede, svladavši sinoć i u drugoj utakmici doigravanja Zapadne konferencije Minnesota Timberwolves sa 102-82. Chris Paul je ubacio 27 poena, a Gerald Green 21 za Houston. Harden je dodao 12 koševa.

Najbolji strijelac Minnesote, kojoj je ovo prvo doigravanje od 2004., bio je Jamal Crawford sa 16 koševa, a Karl-Anthony Towns je odigrao još jednu razočaravajuću utakmicu sa svega pet poena.

Treća utakmica je na rasporedu u subotu, a igra se u Minnesoti.