NBA play-off

LeBron James i Lakersi uzvratili Houstonu, a Milwaukee rano ostao bez najveće zvijezde te ipak stigao do pobjede

07.09.2020 u 09:41

Milwaukee Bucks su smanjili na 3-1 u seriji na četori pobjede svladavš sinoć u Orlandu nakon produžetaka sa 118:115 Miami Heat, dok su LA Lakers izjednačili na 1-1 protiv Houston Rocketsa od kojih su bili bolji sa 117:109.

Milwaukee Bucks su slavili u četvrtoj utakmici doigravanja Istočne konferencije protiv Miami Heata nakon pridužetka sa 118-115 unatoč unatoč ozljedi prve zvijezde Giannisa Antetokounmpoa. Tako su izborili barem još jednu utakmicu u seriji i smanjili vodstvo Miamija na 3-1.

Miami je imao priliku za pobjedu na kraju regularnog vremena, ali pokušaj Gorana Dragića za tricu iz teške pozicije nije bio uspješan.

U odsustvu Antetokounmpoa, koji je u drugoj četvrtini ponovno uganuo ozlijeđeni gležanj, zbog čega je njegov nastup i prije ove utakmice bio upitan, zablistao je Khris Middleton sa 36 koševa. Također je odlučio produžetke tricom 6,9 sekundi prije kraja.

Do ozljede Antetokounmpo je ubacio 18 koševa za Milwaukee u 11 minuta.

Najbolji strijelac Miamija bio je Bam Adebayo sa 26 koševa, 12 skokova i osam asistencija.

LeBron James i Anthony Davis su zajedno zabili 62 koša i ugrabili 21 skok za pobjedu LA Lakersa nad Houston Rocketsima od 117-109 u nedjelju navečer i izjednačenje na 1-1 u seriji u polufinalu Zaadne konferencije.

James je 'za dlaku' izmaknuo triple-double, utakmicu je završio sa 28 koševa, 11 skokova i devet asistencija. Davis je dodao 34 ubačaja.

Iako je utakmica počela sjajno za Lakerse, u drugom poluvremenu dolazi do promjene. Lakersi su imali prednost od čak 21 koš na početku druge četvrtine, ali su onda u dugom poluvremenu morali izdržati navalu Rocketsa. U trećoj četvrtini su Rocketsi nadigrali Lakerse sa 41-23 i vodili su sa pet koševa.

No u zadnjoj četvrtini Los Angeles je nadigrao Rocketse sa 27-17 i pretvorio zaostatak 92-90 u vodstvo od osam koševa. Overall, Houston outscored the Lakers 41-23 in the third quarter, and led by as many as five points.

Kod Rocketsa najbolji je bio James Harden sa 27 koševa i sedam asistencija. Eric Gordon je dodao 24 koša.

NBA doigravanje

• ISTOČNA KONFERENCIJA, polufinale:
  • Milwaukee Bucks - Miami Heat 118-115 (produžetak) (Miami vodi u seriji na četiir pobjede 3-1)
  • ZAPADNA KONFERENCIJA, polufinale:
  • Houston Rockets - Los Angeles Lakers 109-117 (Momčadi su izjednačene u seriji na 1-1)