NBA LIGA

LeBron i Cleveland dobili 12. utakmicu zaredom

06.02.2015 u 11:16

Košarkaši Cleveland Cavaliersa ostvarili su 12. uzastopnu pobjedu u NBA ligi svladavši na svom parketu Los Angeles Clipperse sa 105-94, a tom su pobjedom Cavsi samostalno zasjeli na vrh skupine Central, te preuzeli treće mjesto u Istočnoj konferenciji.

Posljednjih mjesec dana Cavsi napokon izgraju onako kako se od njih i očekivalo nakon što se ljetos nakon četiri godine provedene u Miamiju u klub vratio LeBron James, a njemu i Kyrieu Irvingu se pridružio i odlični centar Kevin Love. Već na poluvremenu je bilo 23 razlike za domaće (65-42), a tijekom treće četvrtine prednost je narasla i na 32 razlike, a Clippersi su u posljednjih 12 minuta tek ublažili poraz. Kevin Love (24, 9 skokova) i LeBron James (23, 9 asistencija) predvodili su Cavse, a Blake Griffin (16) Clipperse koji su izgubili treću utakmicu od posljednje četiri koje su odigrali.

Vodeći sastav skupine Northwest Portland Trail Blazersi uvjerljivo su na svom terenu svladali Phoenix Sunse sa 108-87. Domaći su bili nezaustavljivi u četvrtoj četvrtini u kojoj su ubacili čak 42 koša, a pritom primili 22. Nicolas Batum (20) i LaMarcus Aldridge (19, 13 skokova) ponudili su previše ua Markieffa Morrisa (18) i Erica Bledsoea (17).

Dallas Mavericksi bez problema su sa 101-78 kao gosti nadigrali Sacramento Kingse iako su odmarali svog lidera Dirka Nowitzkog. U izostanku sjajnog Nijemca, Mavse su do novog uspjeha vodili Monta Ellis (21) i Tyson Chandler (16, 16 skokova), dok je kod Kingsa bolji od ostalih bio DeMarcus Cousins (23, 11 skokova).

Charlotte Hornetsi ostvarili su treću uzastopnu pobjedu svladavši na svom terenu Washington Wizardse sa 94-87 nanijevši im peti uzastopni poraz. Gosti su sredinom treće četvrtine imali 11 poena prednosti, ali to vodstvo nisu uspjeli zadržati. Preokret Hornetsa predvodio je Gerald Henderson (27), dok je najefikasniji u redovima Wizardsa bio veteran Paul Pierce (19).

14. L.A. Lakers 49 13 36
15. Minnesota 49 9 40