serie A

Lazio u velikom derbiju 'okrenuo' i pobijedio Inter; 'biancocelesti' sada za Juventusom zaostaju samo bod

16.02.2020 u 23:01

U velikom derbiju 24. kola talijanskog nogometnog prvenstva Lazio je na svom Olimpicu svladao milanski Inter 2:1

U prvom poluvremenu nije bilo previše uzbuđenja. Lazio je na samom početku zaprijetio preko Sergeja Milinković-Savića, ali njegova lopta pogađa prečku. Sve do kraja prvog dijela nije bilo izraženijih prilika, a onda gosti dolaze do vodstva. Nakon jednog odbijanca u šesnaestercu Lazija najbolje se snašao Ashley Young i zabio za vodstvo Intera 0:1.

U nastavku derbija kao da je neki drugi Lazio izašao na teren. 'Biancocelesti' su već u 50. minuti došli do izjednačenja nakon što je Ciro Immobile zabio iz penala.

Lazio je nakon gola nastavio s pritiskom kojeg je okrunio novim golom u 69. minuti i to preko Milinković-Savića koji je matirao Padellija za potpuni preokret i vodstvo 2:1.

• +5
Serie A, Lazio - Inter Izvor: Profimedia / Autor: Filippo MONTEFORTE / AFP / Profimedia

Do kraja susreta Lautaro Martinez je zabio za Inter, ali njegov je gol poništen zbog zaleđa.

Lazio je ovom pobjedom stigao na drugo mjesto s 56 bodova, dva više od trećeg Intera, a jednim manje od vodećeg Juventusa koji je ranije u nedjelju svladao Bresciju 2:0.

Hrvatski reprezentativni veznjak Marcelo Brozović igrao je za Inter do 77. minute.

U ranije odigranoj utakmici nogometaši Napolija minimalnom su 1:0 pobjedom na gostovanju kod Cagliarija u susretu 24. kola preskočili svog nedjeljnog suparnika na ljestvici Serie A.

Jedini gol na utakmici postigao je Dries Mertens u 65. minuti.