NBA

Lakersi stopostotni, Miami opet poražen

10.11.2010 u 13:12

Na NBA parketima odigrano je sedam utakmica. Treba izdvojiti još jedan poraz Miamija i to od Utaha te nastavak stopostotnog učinka LA Lakersa protiv Minnestote

Košarkaši Miami Heata na domaćem su terenu nakon produžetka poraženi od Utah Jazza 114:116, a junak susreta bio je krilni igrač gostiju Paul Millsap koji je zabio 46 koševa, što mu je rekord karijere.

Uz njega, istaknuli su Deron Williams sa 21 košem i 14 asistencija, te Andrej Kirilenko sa 16 poena. Jedan od heroja bio je i Francisco Elson, koji je u igri proveo samo šest i pol minuta, ali je zabio dva slobodna bacanja 4 desetinke prije kraja produžetka koji su donijeli pobjedu Utahu. To su mu ujedno bili jedini koševi na utakmici.

Pobjeda Utaha još je vrednija ako se zna da su na poluvremenu zaostajali 19 poena (32:51).

'Teško mi je naći riječi da bih opisao što se dogodilo u drugom dijelu utakmice. Kad gubite sa 19 razlike protiv ovako jake ekipe kao što je Miami, i kad uspijete izvući pobjedu, onda to puno govori o karakteru naše momčadi', kazao je Millsap.

U redovima 'Dream Teama' iz Miamija najefkasniji je bio Dwyane Wade sa 39 koševa. LeBron James upisao je 'triple-double', ubilježivši 20 koševa, 14 asista i 11 skokova, dok je Chris Bosh ubacio 17 poena.

LeBron James nije bilo zadovoljan pristupom svojih suigrača u drugom poluvremenu.

'Ušli smo opušteno, a Utah je momčad koja ima odličan protok lopte i kad su im počeli ulaziti šutevi koje su promašivali u prvom dijelu, bilo je gotovo, pokopali su nas', kazao je LeBron James.

Lakersi nastavljaju s pobjedama. Do omjera 8-0 stigli su nakon pobjede 99:94 protiv Minnesota Timberwolvesa. Kobe Bryant zabio je 33, dok je Pau Gasol dodao 18 uz deset skokova. Kevin Love je bio najbolji kod Minnesote s 23 koša i čak 24 skoka.

Los Angeles Lakers - Minnesota Timberwolves 99:94
Indiana Pacers - Denver Nuggets 144:113
New Jersey Nets - Cleveland Cavaliers 91:93
Miami Heat - Utah Jazz 114:116 (produžetak)
Milwaukee Bucks - New York Knicks 107:80
New Orleans Hornets - Los Angeles Clippers 101:82
Portland Trail Blazers - Detroit Pistons 100:78