NBA DOIGRAVANJE

Lakersi protiv Sunsa u konferencijskom finalu

11.05.2010 u 10:42

Aktualni prvaci NBA Los Angeles Lakersi i Orlando Magic, njihovi protivnici iz prošlogodišnjeg finala, lako su stigli i ove sezone do konferencijskog finala nakon što su svladali Utah Jazz i Atlanta Hawkse 4-0 u polufinalu

U Zapadnoj konferenciji Lakersi igraju protiv Phoenix Sunsa koji su također lako svladali San Antonio Spurse 4-0. U Istočnoj konferenciji Orlando će se susresti s Cleveland Cavaliersima, kao prošle godine, ili s Bostonom, prvakom iz 2008., koji su trenutačno izjednačeni po broju pobjeda 2-2.

Sinoć su Lakersi postigli odlučujuću pobjedu protiv Utaha 111:96 zahvaljujući 33 koša i 14 skokova Paua Gasola i 32 koša Kobea Bryanta. Ovo im je treće uzastopno konferencijsko finale. Shannon Brown je ubacio 12 koševa, a Lamar Odom 10 za Lakerse koji su na poluvremenu vodili 58-41.

U trećoj četvrtini Jazz se približio na 70-65 nakon polaganja Carlosa Boozera, no Lakersi su odgovorili pogotkom Bryanta, zatim tricom Odoma,a onda još jednim slobodnim bacanjem Bryanta i košem Gasola za 80-67 na pragu zadnje četvrtine.

Derek Fisher je otvorio zadnju četvrtinu tricom, a onda je još pogodio tri slobodna bacanja za umirujuće vodstvo od 86-69.

Deron Williams i Paul Millshap su zabili svaki po 21 pogodak za Utah.

Istovremeno je Magic okončao 'uništenje' Atlante svladavši je u ponedjeljak 98:84. Za Orlando, to je 14 uzastopna pobjeda u NBA i osma u doigravanju.

Vince Carter je postigao 22 pogotka za Magic koji je realizirao 16 trica i vodio od početka utakmice.

Jamal Crawford je zabio 18 koševa za Hawkse, koji su izgubili u polufinalu drugu sezonu zaredom.

Rashard Lewis je zabio 17, Jameer Nelson 16 uz devet asistencija, dok je Dwight Howard pridonio sa 13 koševa i osam skokova za Orlando, koji je imao šut 55 posto iz igre.

Jamal Crawford je postigao 18, a Josh Smith 16 za Hawkse.

Atlanta je gubila i 17 koševa u trećoj četvrtini prije nego je došla na 75-66 u zadnjoj četvrtini. No, Magic je tada otvorio seriju od 9-0 koja ga je odvela do pobjede.