NBA Liga

Lakersi ostali bez LeBrona Jamesa koji je odšepao s terena; Ivica Zubac odradio dobru utakmicu i ubacio 10 koševa u pobjedi Clippersa

21.03.2021 u 08:43

Hrvatski košarkaš Ivica Zubac je u 25 minuta zabio 10 koševa te upisao pet skokova uz tri asistencije i jedan blok

Los Angeles Clippersi Ivice Zubca sinoć su na svom parketu sa 125:98 svladali Charlotte Hornetse, a hrvatski košarkaš je u 25 minuta na terenu zabio 10 koševa (šut iz igre 3/4) te ugrabio pet skokova uz tri asistencije i jedan blok.

Najbolji pojedinac Clippersa bio je Paul George koji je utakmicu završio sa 21 košem, od čega je 18 zabio u prvom poluvremenu, podijelivši pritom deset asistencija. Kawhi Leonard je dodao 17 koševa, a Terance Mann 16 za tek treću pobjedu Los Angelesa u zadnjih osam utakmica.

Atlanta Hawks su upisali svoju osmu pobjedu u nizu nadigravši u gostima sa 99-94 Los Angeles Lakerse koji su ostali bez LeBrona Jamesa. James je ozlijedio desni gležanj na početku druge četvrtine.

Najučinkovitiji igrač Atlante bio je Collins, on je utakmicu završio sa 27 koševa i 16 skokova, dok je Lakerse predvodio Trae Young sa 14 pogodaka i 11 asistencija.

Milwaukee Bucks su kod kuće sa 120:113 bili bolji od San Antonio Spursa, a Giannis Antetokounmpo je za pobjedničku momčad ubacio 26 koševa, predvodeći još šest igrača s dvoznamenkastim učinkom. Antetokounmpo je podijelio i 15 asistencija i ugrabio osam skokova.

Khris Middleton je dodao 23 koša za Buckse, a Jrue Holiday 21. Kod Spursa najbolji je bio Lonnie Walker IV sa 31 košem, DeMar DeRozan je dodao 22 koša uz 13 asistencija, a Luka Šamanić nije igrao.

Philadelphia 76ers su sa 129:105 nadigrali gostujuće Sacramento Kingse, a do pobjede ih je vodio Tobias Harris koji je zabio 29 koševa uz 11 skokova i osam asistencija.

Shake Milton je ubacio 28 koševa, a Danny Green 18 za Sixerse koji su igrali bez ozlijeđenih Joela Embiida i Setha Currya.

Buddy Hield je predvodio Kingse sa 25 poena od čega je sedam trica.

Memphis Grizzlies su sa 111:103 svaldali Golden State Warriorse, a Jonas Valanciunas je upisao double-double sa 19 koševa i 15 skokova.

Jordan Poole je bio najbolji Warrior sa 26 ubačaja.