NBA liga

LA Clippersi doveli Hardena i upali u seriju poraza; Hrvat Zubac i društvo na mukama

13.11.2023 u 08:39

Košarkaši Los Angeles Clippersa pretrpjeli su peti uzastopni poraz u NBA ligi, a četvrti nakon angažiranja Jamesa Hardena izgubivši na svom terenu od Memphis Grizzliesa sa 101:105

Clippersi su gotovo čitavim tijekom susreta bili u zaostatku, početkom četvrte četvrtine Grizzliesi su imali i 14 poena prednosti, ali minutu i pol prije kraja bilo je 98-98. Ipak, samu završnicu bolje su odigrali Grizzliesi i upisali svoju te drugu pobjedu u sezoni.

Desmond Bane sa 27 i Marcus Smart sa 17 koševa predvodili su Grizzliese, dok su Paul George sa 26 i Norman Powell sa 20 ubačaja predvodili Clipperse.

Hrvatski reprezentativni centar u sastavu Clippersa Ivica Zubac je za 23:29 minuta provedenih na terenu ubacio šest poena (šut za dva 2-4, slobodna bacanja 2-2) uz šest skokova, a sistenciju i osvojenu loptu.

Clippersi su pali na omjer pobjeda i poraza 3-6, dok su Grizzliesi na 2-8.

Što se ostalih utakmice tiče Tyrese Maxey je ostvario osobni rekord ubacivši 50 koševa i tako predvodio Philadelphia 76erse do pobjede 137-126 protiv Indiana Pacersa na domaćem parketu.

To je osam uzastopna pobjeda Sixersi koji su ove sezone poraženi samo u prvom nastupu na gostovanju u Milwaukeeju i trenutačno imaju najbolji učinak u NBA ligi.

Maxey je za rekordan učinak pogodio 20 od 32 šuta iz igre i sedam od 11 pokušaja za tricu, a tome je dodao sedam skokova, pet asistencija i tri blokade. Uz njega je vrlo učinkovit bio i prošlosezonski osvajač MVP naslova Joel Embiid koji je s 37 poena i 13 skokova došao do sedmog uzastopnog 'double-double' učinka, a Tobias Harris je završio dvoboj s 18 koševa, devet skokova i četiri asistencije.

Tyrese Haliburton je bio najbolji igrač Pacersa s 25 poena i čak 17 asistencija. Myles Turner je postigao 22 koša.

Philadelphia je do najboljeg učinka u ligi došla zahvaljujući drugom porazu Denver Nuggetsa (8-2) koje su u Houstonu iznenađujuće svladali domaći Rocketsi (6-3) sa 107-104 i tako došli do šeste uzastopne pobjede.

Fred VanVleet je imao najbolju večer u novoj sezoni s 26 koševa. Alperen Sengun dodao je 23 poena, osam skokova i pet asistencija. Jeff Green je ubacio 15 koševa za pobjednike.

Denveru nije pomogao četvrti 'triple-double' učinak Nikole Jokića s 36 poena, 21 skokom i 11 asistencija te još jedan vrlo dobar nastup Michaela Portera Jr. koji je spojio 25 koševa i 10 skokova.

Jokić je 20 sekundi prije kraja pogodio tricu kojom su Nuggetsi došli na samo poen zaostatka (103-102), da bi nakon toga VanVleet pogodio oba slobodna bacanja. Denver je priliku za preokret izgubio u sljedećem napadu, kad je Jae'Sean Tate presjekao dodavanje Kentaviousa Caldwell-Popea.

Posrtaj Denvera iskoristio je i Dallas (8-2) koji se uvjerljivom pobjedom 136-124 na gostovanju u New Orleansu izjednačio po učinku s Nuggetsima. Kyrie Irving je ubacio 35 koševa uz sedam asistencija za Maverickse, Luka Dončić je došao do 30 poena i devet asistencija, a Tim Hardaway Jr. je postigao 15 koševa uz devet skokova.

Kod Pelicansa je najbolji strijelac bio Brandon Ingram s 20 poena. Zion Williamson je ubacio 18, Dyson Daniels 17, a Jonas Valančiunas je završio dvoboj s 15 koševa i 10 skokova u petom uzastopnom porazu momčadi iz grada jazza.

Tportal SPORT je i na WhatsAppu

Želite li pogledati VIDEO svih golova iz SuperSport HNL-a i Kupa te dobivati najvažnije vijesti iz sporta: Zapratite tportalov kanal OVDJE i kliknite 'Prati'

Treći uzastopan poraz, a drugi u svom Chase Centeru u San Franciscu, doživjeli su Golden State Warriorsi (6-5) koje su sa 116-110 svladali Minnesota Timberwolevsi (7-2).

Za šestu uzastopnu pobjedu "vukova" Anthony Edwards je postigao 33 koša i podijelio sedam asistencija. Karl-Anthony Towns je spojio 21 poen i 14 skokova, a 'double-double' učinak je imao i Rudy Gobert s 10 koševa i 10 skokova.

Stephen Curry je došao do svoje 'kvote' s 38 poena, ali nije imao previše raspoloženih suigrača. Klay Thompson je ubacio 16 poena, ali uz samo 31% šuta. Chris Paul je ostao bez poena i podijelio samo pet asistencija, a od igrača s klupe najveći doprinos dao je kapetan hrvatske reprezentacije Dario Šarić koji je za 27:16 minuta ubacio 11 koševa uz deset skokova.

Warriorsi su pali na šesto mjesto u Zapadnoj konferenciji.

Na domaćem parketu su četvrti put zaredom poraženi Phoenix Sunsi (4-6) koje su sa 111-99 nadigrali košarkaši Oklahoma City Thundera (6-4). Pobjednike je predvodio Shai Gilgeous-Alexander s 35 koševa, a Jalen Williams je dodao 31 poen uz šut 11/16.

Pobjednik je odlučen u zadnjoj četvrtini serijom Thundera 18-4, kojom su gosti došli do 11 poena prednosti za zadnje dvije i pol minute.

Kevin Durant je s 28 poena i devet skokova predvodio Sunse, koji su petu utakmicu zaredom bili bez ozlijeđenog Devina Bookera.

Unatoč izostanku LeBrona Jamesa Los Angeles Lakersi (5-5) su uspjeli doći do druge uzastopne pobjede svladavši na svom parketu Porttand Trail Blazerse (3-6) sa 116-110. Anthony Davis je bio najbolji igrač utakmice s 30 koševa i 13 skokova. Rui Hachimura je dodao 19 poena, a po 18 su ubacili Cam Reddish i Austin Reaves.

Jerami Grant je za goste postigao 23 koša, Shaedon Sharp je dodao 19, a Skylar Mays je spojio 15 poena i 12 asistencija.

Miami (6-4) je došao do pete uzastopne pobjede slavljem u San Antoniju sa 118-113. Duncan Robinson je s 26 koševa bio najbolji strijelac Heata. Bam Adebayo je spojio 24 poena,11 skokova i šest asistencija, a Jimmy Butler je dodao 19 poena.

Keldon Johnson je predvodio Spurse s 20 koševa i 12 skokova. Po 18 poena su postigli Zach Collins i Victor Wembanyama, a prvi izbor drafta je tome dodao 11 skokova i sedam asistencija, ali San Antonio (3-7) nije uspio izbjeći peti uzastopni poraz.