ZANIMA IH HRVATSKA

Kubanci se predomislili i ipak dolaze na SP

26.11.2008 u 18:03

Bionic
Reading

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Rukometna reprezentacija Kube ipak će nastupiti na Svjetskom prvenstvu koje će se od 16. siječnja do 1. veljače 2009. godine održati u Hrvatskoj. Zbog financijskih problema Kubanci nisu bili sigurni hoće li ili ne doći u Hrvatsku, no prema posljednjim info

Kuba bi trebala igrati u skupini B sa Švedskom, Španjolskom, Južnom Korejom, Kuvajtom i Hrvatskom.

Pojavila su se i nagađanja da će umjesto Kube u našu skupinu doći jaka reprezentacija Islanda koja je na Olimpijskim igrama u Pekingu osvojila srebrno odličje, no Tomislav Lukić, pomoćnik izvršnog direktora za međunarodnu korespondenciju Hrvatskog rukometnog saveza, to demantira i objašnjava sustav pozivanja eventualne zamjenske reprezentacije.

'Prva zamjena je Čile, reprezentacija s najboljim rangkingom iz panameričkog saveza koja nije izborila plasman na SP. Otkaže li i Čile, sljedeći je Grenland. U slučaju da nijedan panamerički predstavnik neće doći, zamjena može doći iz Azije, potom na red dolazi Afrika, pa Oceanija i tek onda Europa, jer je IHF-ova intencija da se rukomet popularizira diljem svijeta, a to nije moguće ukoliko će se na SP-u gomilati europske momčadi', prenio je stavove IHF-a Lukić.

Ukoliko otkažu sve panameričke, azijske, afričke i oceanijske momčadi, od europskih reprezentacija koje se nisu kvalificirale za SP prva je Slovenija, pa Island, a treća na tom popisu je Crna Gora. No, to bi stvorilo dodatne probleme organizatorima, jer bi se trebale ponovno ždrijebati skupine.