BUNDESLIGA

Kramarić zabio u golijadi, Borussiji derbi i drugo mjesto nakon trijumfa kod RB Leipziga; nastavlja se strašna agonija Schalkea

20.06.2020 u 17:50

U 33. kolu njemačkog nogometnog prvenstva dvije vodeće momčadi Bayern i Borussia Dortmund upisale su pobjede, a u strijelce se upisao Andrej Kramarić za Hoffenheim

Hrvatski reprezentativni napadač Andrej Kramarić zabio je u 39. minuti za svoj Hoffenheim u susretu 33. kola Bundeslige s Union Berlinom, u kojemu je domaći sastav svladao goste iz Berlina s 4:0. Domaćin je imao prekid, ubačena lopta odbila se od igrača u petercu, a snalažljivi Kramarić ju je jednim dodirom poslao u mrežu. Hoffenheim je poveo pogotkom Beboua u 11. minuti, a na 3:0 povisio je Dabbur u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena. Konačnih 4:0 postavio je Christoph Baumgartner u 68. minuti. Kramariću je ovo osmi gol sezone u njemačkom prvenstvu.

Iako su u prošlom kolu nogometaši Bayerna osigurali osmi uzastopni naslov prvaka Njemačke, a 30. ukupno, nisu se opustili, te su na svom stadionu dobili Freiburg s 3:1. Da bi nadmašili ligaški rekord iz sezone 1971-72., kada su zabili 101 pogodak, Bayern bi u posljednjem kolu morao postići još šest golova.

Najbolji strijelac lige Poljak Robert Lewandowski ovaj puta zabio je dva gola i upisao jednu asistenciju. Time je došao do 33 gola u Bundesligi, a čak 47 u svim natjecanjima. Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić nije bio u sastavu Bayerna zbog ozljede

• +5
Bundesliga, Bayern - Freiburg Izvor: EPA / Autor: ALEXANDER HASSENSTEIN / POOL

I Wolfsburg je napravio značajan korak prema Europskoj ligi, svladavši u gostima Schalke sa 4:1 golovima Wouta Weghorsta (16, 56), Kevina Mbabua (58) i Joaoa Victora (69). Za Wolfsburg su obojica hrvatskih nogometaša odigrala cijeli susret, veznjak Josip Brekalo i stoper Marin Pongračić, s time da je Brekalo jednom zaprijetio protivničkim vratima, ali njegov pokušaj u 46. minuti zaustavio je golman domaćina.

U derbiju kola Leipzig je kod kuće izgubio od Borussije Dortmund sa 0:2, i time su gosti osigurali drugo mjesto. No, i trećeplasirani Leipzig je na putu da osigura Ligu prvaka u sljedećoj sezoni. Oba pogotka zabio je 19-godišnji norveški stroj za golove Erling Haaland (30, 90+3). Haaland, koji je u siječnju stigao u Dortmund, u 17 nastupa za 'žuto-crne' zabio je čak 16 golova. Bivši Dinamovac Dani Olmo za Leipzig je igrao od 39. minute umjesto ozlijeđenog Sabitzera.

• +5
Bundesliga, Leipzig - Borussia D. Izvor: EPA / Autor: MAJA HITIJ / POOL

Fortuna Duesseldorf i Augsburg su odigrali 1:1, a Tin Jedvaj zbog kartona nije igrao za goste.

Uoči zadnjeg kola jasno je da je Paderborn ispao iz lige, a još jedan klub će im se pridružiti na tom putu, Fortuna Düsseldorf ili Werder. Fortuna u zadnjem kolu gostuje kod Union Berlina, a Werder dočekuje Koeln.