ZANIMLJIVO U BUNDESLIGI

Kramarić zabio osmu zaredom; raspucao se Kovačev Bayern; vodeća Borussija preživjela rurski derbi

08.12.2018 u 17:35

U utakmicama 14. kola Bundeslige igranima od 15:30 sati Bayern je bio uvjerljiv u bavarskom okršaju, Borussia Dortmund slavila je u rurskom derbiju, a Andrej Kramarić zabio i asistirao u remiju Hoffenheima

Čini se kako je Niko Kovač napokon pronašao pravi recept za uspjeh na klupi Bayerna koji je pobijedio Nürnberg 3:0 na Allianz Areni i tako svojim navijačima pružio posebno slatko slavlje u bavarskom derbiju. Također, minhenskom velikanu ovo je bio treći uzastopni trijumf u deset dana!

Robert Lewandowski bio je dvostruki strijelac, a zabijao je nakon odbijanaca u 9. i 27. minuti za dva gola prednosti domaćina s kojima se otišlo na odmor. U nastavku je gol pridodao i neuništivi Franck Ribery koji je u 57. minuti iskoristio nespretnost gostiju i zabio drugi ligaški gol u sezoni, piše goal.hr.

• +5
Bundesliga, FC Bayern - Nürnberg Izvor: Pixsell / Autor: Matthias Balk/DPA/PIXSELL

Osim bavarskog, u Gelsenkirchenu je odigran puno atraktivniji rurski derbi u kojem je Borussia Dortmund slavila kod Schalkea 2:1.

Gosti su poveli već u 7. minuti kada je Delaney zabio glavom nakon ubačaja Reusa iz slobodnog udarca, ali radilo se o prvom i posljednjem udarcu u okvir gola u prvom dijelu.

Rudari su puno bolje ušli u drugo poluvrijeme i imali premoć u posjedu lopte i prilikama pred golom te došli do poravnanja u 61. minuti nakon što je Reus skrivio penal, a uspješan s 11 metara bio Caligiuri.

Usprkos lošijoj igri i podređenosti u većem dijelu nastavka, Borussia je uspjela vratiti prednost na svoju stranu. Strijelac je bio englesko čudo od djeteta Jadon Sancho koji je u 74. minuti sjajno prošao suparnike i iskosa poslao loptu pored Fahrmanna.

• +9
Bundesliga, FC Schalke 04 - Borussia Dortmund Izvor: Pixsell / Autor: nph/NordPhoto/PIXSELLNordPhoto/PIXSELL

Andrej Kramarić imao još jedan sjajan nastup u dresu Hoffenheima za koji je zabio gol i u osmoj uzastopnoj utakmici i tako svojoj momčadi donio bod iz Wolfsburga (2:2).

No, hrvatski napadač nije bio samo strijelac, već i asistent za gol Belfodila kojim je njegova momčad povela u 4. minuti.

Vukovi su preokrenuli autogolom Bičakčića iz 28. minuti i zgoditkom Ginczeka iz 31. minuti, a u 71. Kramarić se našao na pravom mjestu i zabio s pola metra udaljenosti nakon što mu je loptu glavom spustio Kaderabek.

U zadnjoj subotnjoj utakmici 14. kola Bundeslige Hertha je u Berlinu slavila protiv Eintrachta s 1:0. Pobjednički gol zabio je Grujić u 40. minuti. Za Eintracht je Ante Rebić igrao do 72. minute.