bundesliga

Kramarić zabio i odveo Hoffenheim u Ligu prvaka pa izašao zbog ozljede

12.05.2018 u 18:25

Hoffenheim je u posljednjem, 34. kolu, pobijedio Borussiju (D) 3:1. Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić zabio je vodeći gol za domaćine, asistirao je za preostala dva, a u 80. minuti zbog ozljede je iznesen s terena...

Pobjedom protiv 'žuto-crnih' Hoffenheim je izborio plasman u Ligu prvaka, a još jednu sjajnu sezonu u dresu Hoffenheima Andrej Kramarić je zaokružio zabijenim golom i dvije asistencije u posljednjem kolu Bundeslige u kojem su domaćini protiv Borussije Dortmund slavili 3:1.

U 26. minuti Andrej Kramarić iskoristio je loše ispucavanje vratara Dortmunda i zabija za 1:0. U 63. minuti Kramarić je asistirao Adamu Szalaiju za 2:1. I za treći gol Hoffenheima zaslužan je Kramarić, koji je u 73. minuti iz slobodnog udarca odlično ubacio, a Kaderabek je pospremio loptu u mrežu. Kramarić je bundesligašku sezonu završio s 13 golova i 7 asistencija.

Sjajnu Kramarićevu partiju zasjenila je njegova ozljeda, u 80. minuti je iznensen s terena. No, čini se kako nije ništa ozbiljno jer je Krama kraj utakmice dočekao na nogama uz teren, proslavljajući sa suigračima veliku pobjedu i uspjeh svog Hoffenheima.

Iako je slavio u posljednjem kolu protiv Borussije Moenchengladbach sa 2:1, bivši europski prvak HSV je po prvi puta u svojoj povijesti ispao iz Bundeslige. Nezadovoljni navijači HSV u sudačkoj nadoknadi su iz protesta bacali petarde i palili baklje.

• +17
Andrej Kramarić, hrvatski reprezentativac i napadač Hoffenheima Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

I dok HSV seli u drugu ligu, Wolfsburg je protiv Kölna, koji je već ispao u niži rang, uspio spasiti glavu, odnosno osigurati razigravanje za opstanak protiv trećeplasirane momčadi druge lige. Wolfsburg je slavio sa 4:1, a krilni napadač 'vukova' Josip Brekalo je bio strijelac i asistent. U 71. minuti Brekalo je iz slobodnog udarca ubacio u peterac a Robin Knoche glavom pogađa za 3:1, a u sudačkoj nadoknadi (90+1) Brekalo je zabio za konačnih 4:1.

Eintracht Nike Kovača je u gostima kod Schalkea izgubio 1:0, te je završio na osmom mjestu. No, Eintracht još ima šansu izboriti Europsku ligu ako za tjedan dana pobjedi Bayern, budući Kovačev klub, u finalu kupa. Napadač Ante Rebić, koji se je oporavio od ozljede, odigrao je drugo poluvrijeme za Eintracht.

Branič Tin Jedvaj odigrao je cijeli susret za Bayer Leverkusen koji je dobio Hannover sa 3:2, ali je zbog lošije gol-razlike ostao bez Lige prvaka. Bayern, koji je već odavno osigurao naslov prvaka, kod kuće je izgubio od Stuttgarta sa 4:1.