IZBORILE EURO

Kraljice šoka gubile na poluvremenu, a onda do kraja primile samo tri gola

03.04.2024 u 19:15

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija potvrdila je u srijedu nastup na ovogodišnjem Europskom prvenstvu pobijedivši u grčkom gradu Kozaniju domaću izabranu vrstu s uvjerljivih 24-13 (9-10).

Izabranice Ivice Obrvana su nakon napadački skromnog prvog poluvremena pobjedu osigurale u drugom dijelu utakmice, u kojem su suparnicama dopustile svega tri gola (15-3). Grkinje su bez pogotka ostale u završnih 13 i pol minuta utakmice, a u tom razdoblju su hrvatske rukometašice napravila seriju 7-0 za konačnih 24-13.

Kapetanica Katarina Ježić je s pet pogodaka bila najefikasnija igračica Hrvatske. Po tri gola su postigle Stela Posavec, Andrea Šimara i Josipa Mamić.

Grkinje je sa četiri pogotka predvodila Agni Zygoura.

Nakon nepotpunog petog kola u vodstvu je Rumunjska s maksimalna četiri boda. Hrvatska je na drugom mjestu sa šest bodova i nedostižna je za Grčku, koja je na trećem mjestu sa četiri boda. Bosna i Hercegovina je na dnu ljestvice bez bodova. U četvrtak će BiH u Cazinu ugostiti Rumunjsku.

Do kraja kvalifikacija hrvatske rukometašice će još ugostiti reprezentaciju Bosne i Hercegovine, a ta će utakmica biti odigrana 7. travnja (18 sati) u podsusedskoj dvorani Sutinska vrela.