LIGE PETICE

Kovačev Eintracht se spasio nakon 0:2; Balotelli junak Nice

07.04.2017 u 22:42

U petak je odigrano par utakmica iz Lige petice, a izdvajamo kako je u akciji bio Eintracht kojeg vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač

BUNDESLIGA

U prvom susretu 28. kola njemačkog nogometnog prvenstva Eintracht iz Frankfurta i Werder iz Bremena su igrali 2:2 (0:2).

Gosti su u prvom poluvremenu stigli do prednosti od 2:0 preko Junuzovića (37) i Bartelsa (43), ali su domaći, koje vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, u nastavku spasili bod golovima Gaćinovića (48) i Fabiana (73-11m).

Ante Rebić odigrao je svih 90 minuta za Eintracht, koji je sedmi sa 38 bodova. Werder je 10. sa 36 bodova.

Na vrhu je Bayern sa 65 bodova, 10 više od drugog RB Leipziga.

PRIMERA

Nogometaši Villarreala su u prvom dvoboju 31. kola španjolskog prvenstva svladali Athletic iz Bilbaoa sa 3:1 (1:1).

Domaći su poveli preko Ruiza (17), ali Laporte (20) je vrlo brzo poravnao na 1:1. Ipak, početkom nastavka Bakambu (47) je vratio prednost na stranu Villarreala, a pobjedu je potvrdio Adrian Lopez (58).

Peti Villarreal sada ima 54 boda, četiri više od šestog Athletica.

Na vrhu je Real Madrid sa 71 bodom, dva više uz utakmicu manje od druge Barcelone.

LE CHAMPIONAT

Nogometaši Nice stigli su na drugo mjesto ljestvice francuskog prvenstva zahvaljujući 2:1 (2:1) pobjedi na gostovanju kod Lillea u prvoj utakmici 32. kola.

Domaće je u vodstvo doveo Ibrahim Amadou (14), ali preokret gostiju već u prvom poluvremenu kreirao je s dva gola Mario Balotelli (17, 44).

Nice sada ima 70 bodova, jedan manje od Monaca, a dva više od Paris SG-a, ali uz dvije odigrane utakmice više od konkurenata za naslov. Lille je 13. sa 37 bodova.