BEAVER CREEK

Kostelić: Došlo je vrijeme za vraćanje duga

08.12.2011 u 21:10

Na prvoj slalomskoj utrci sezone Ivica Kostelić stigao je do prvog mjesta. Već u prvom laufu najbolji skijaš svijeta, pokazao je da je spreman za veliki rezultat. To je njegova 19. pobjeda u svjetskom kupu, a 12. slalomska

Najkompletniji skijaš današnjice, Ivica Kostelić, stigao je i do prve pobjede u novoj sezoni. Do uspjeha je stigao na slalomskoj stazi u Beaver Creeku, koji mu se prijašnjih godina urezao u sjećanje, ali prema lošem. No, večeras je aktualni vlasnik Velikog kristalnog globusa još u prvom laufu pokazao da je spreman na veliki rezultat, zauzevši drugo mjesto iza Austrijanca Hirschera.

Drugi je bio Talijan Cristian Deville (+0.14), treće mjesto pripalo je Austrijancu Marcelu Hirscheru (+0.48). Drugi hrvatski predstavnik Natko Zrnčić Dim, koji je imao startni broj 57, nije uspio završiti prvu utrku.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi Norvežanin Aksel Lund Svindal sa 334 boda, a slijede Ted Ligety sa 309, dok se Ivica Kostelić sa 24. popeo na 9. mjesto sa 170 bodova.

Današnjim uspjehom u slalomu Kostelić je popravio dojam sa sjevenoameričke turneje. U prethodnih šest utrka Kostelić je na samo dvije osvojio bodove, 2. prosinca bio je 19. u spustu u Beaver Creeku, te 18. u veleslalomu prije dva dana.

Također, treba podsjetiti da je prije deset godina, 25. studenoga 2001. u Aspenu, sa startnim brojem 64 ostvario prvu pobjedu u Svjetskom kupu, slavivši u slalomu.

Sada slijedi povratak u Europu, u Val Gardeni su 16. i 17. prosinca na rasporedu super-G i spust.

'Ova staza u prošlosti mi je nanijela dosta boli i danas je došlo vrijeme za vraćanje duga. Na ruku mi je išlo i što je staza bila dugačka, tada mogu bolje pokazati svoju kvalitetu. Možda sam vama novinarima izgledao opušteno uoči druge vožnje, ali ustvari sam bio fokusiran na ono što trebam napraviti', izjavio je branitelj naslova u Svjetskom kupu.