• Objavljeno 13.08.2010 u 17:21
Tportal

Tportal

Izvor: tportal.hr / Autor: Tportal

Hrvatska selekcija igrača do 16 godina uvjerljivom je pobjedom protiv Rusa rezultatom 81:65 došla do polufinala košarkaškog Eura u Crnoj Gori i priliku za potvrde medalje imat će protiv pobjednika susreta Španjolska – Francuska

Hrvatska je u četvrtfinale ušla kao prvoplasirani sastav svoje skupine, no Rusi su ubrzo preuzeli inicijativu i sredinom treće četvrtine dosegnuli najveću prednost kod 38:47. Nije izgledalo dobro, pogotovo jer najbolji igrač Hrvatske i prvenstva Dario Šarić nije bio u očekivano vrhunskom izdanju.

No, do kraja je ostalo više nego dovoljno vremena i u posljednjih 15 minuta Šarić je zabio 21 koš. Hrvatska je na krilima njegove serije preuzela dominaciju i do kraja dvoboja dosegnula velikih 16 koševa prednosti. Šarić, koji je vodeći strijelac i skakač prvenstva, upisao je 34 koša, uz devet skokova i tri dodavanja. Pratili su ga Junaković sa 18 i Bundović sa 14.

Polufinale je na rasporedu u subotu u 18.45 sati.

Lijep dojam s košarkaških terena uljepšale su i kadetkinje koje su u natjecanju po skupinama svladale vršnjakinje iz Srbije s uvjerljivih 90:67. Briljirala je nada iz zagrebačke Croatije Ružica Džankić koja je upisala 26 koševa uz šut za dva 10/11. Iako su gotovo sigurno osigurale drugi krug, pobjedom protiv Talijanki u subotu kadetkinje bi si stvorile lijepu poziciju za napad na medalju.