DRAMATIČNA SERIJA

Košarkašice Medveščaka osvojile naslov prvakinja Hrvatske

04.05.2015 u 07:56

U odlučujućem, petom susretu finala doigravanja prvenstva Hrvatske za košarkašice ekipa zagrebačkog Medveščaka je pobijedila Kvarner 71:55 i ukupnim rezultatom 3-2 osvojila prvo mjesto. Tako je finalna serija na jedan način postala pomalo dramatična...

Nakon dvije uvjerljive pobjede činilo se kako će Zagrepčanke lako do titule. No, košarkašice Kvarnera su uzvratile s dvije pobjede i produžile nadu. Ipak, u odlučujućem susretu igranom u dvorani na Peščenici ekipa Medveščaka je dominirala od prve minute i zasluženo slavila. Medveščak je nakon prve četvrtine imao dva koša prednosti (18-16), na poluvremenu plus 12 (41:29), nakon treće dionice 14 koševa viška (61:47), a na koncu i plus 16 (71:55).

Najefikasnije u pobjedničkim redovima, ekipe koju vodi Braslav Turić, bile su Ana-Marija Begić sa 17, Ružica Džankić sa 14, te Iva Borović i Ivana Tikvić sa po 11 koševa. U redovima riječkog sastava najefikasnije su bile Petra Perić sa 15 i Snježana Čolić sa 12 koševa.