I to se događa!

Igralo se duže, a da nitko nije primijetio. I to u NBA ligi!

14.04.2024 u 11:59

Neobična situaciju i velika pogreška koja je otkrivena slučajno nakon utakmice

Utakmice u NBA ligi su osam minuta duže nego one u Europi, igra se 4x12 minuta, što znači da traju 48 minuta, naravno osim u slučaju neriješenog rezultata i produžetka. Ili produžetaka.

No na utakmici između Memphis Grizzliesa i LA Lakersa u petak navečer, koju se Lakersi dobili 123:120. igralo se, 49 minuta i šest sekundi.

Nitko to nije ni primijetio tijekom susreta, već je veliku pogrešku zapisničkog stola uočio jedan korisnik društvene mreže X.

Dodatnih 66 sekundi se pojavilo na semaforu krajem treće četvrtine prilikom resetiranja sata za napad. Preostalo je minutu i 14 sekundi do kraja četvrtine, no sat je odjednom pokazivao dvije minute i dvadeset sekundi. Niti suci, niti igrači, niti stručni stožeri ekipa nisu reagirali, pa je četvrtina trajala 13 minuta i šest sekundi. Srećom u tih 66 sekundi obje su momčadi postigle po dva poena pa pogreška zapisničkog stola nije izravno utjecala na rezultat.