HRVATSKA LIGA

Košarkaši Zadra rutinski do pobjede na gostovanju kod Zaboka

15.01.2024 u 23:11

U susretu 16. kola košarkaškog prvenstva Hrvatske Zadar je na gostovanju kod Zaboka pobijedio sa 79-58 upisavši 15. pobjedu

Košarkaši Zadra rutinski su odradili posao na gostovanju u Zaboku. Momčad Danijela Jusupa posebno je bila impresivna u trećoj četvrtini koju je dobila sa 22-0.

Zabok se dobro držao u prvoj četvrtini koju je dobio sa 24-21, Zadar je u drugom dijelu okrenuo rezultat i na poluvrijeme otišao s tri koša razlike (41-38), a pitanje pobjednika je razriješio nevjerojatnom trećom dionicom u kojoj nije primio niti jedan koš, a zabio je 22.

Na ulasku u posljednju četvrtinu gosti su vodili 63-38 i dvojbe oko pitanja pobjendika višenije bilo. U završnih deset minuta bilo je to tek odrađivanje posla.

Goste su do pobjede predvodili Lovro Mazalin sa 20 koševa, sedam skokova i šest asistencija, Dario Drežnjak sa 14 koševa, te Adem Mekić sa 12 koševa, uz devet skokova i šest asistencija. Kod domaćina najefiksniji su bili Raphael Nickolas Neal sa 18 koševa i šest skokova, te Dino Cinac sa 14 koševa.

Zadar vodi na ljestvici sa 15 pobjeda i jednim porazom, Split ima skor 14-2, a treća je Cibona sa 13 pobjeda i tri poraza. Zabok drži sedmu poziciju sa šest pobjeda i 10 poraza. Bosco je posljednji (1-15).