HT PREMIJER LIGA

Košarkaši Splita slavili na gostovanju kod Gorice te su stigli do 12. pobjede u 15 utakmica

20.12.2021 u 21:59

Košarkaši Splita u gostima su pobijedili Goricu 78-71, u dvoboju 15. kola domaće HT Premijer lige

Nakon nekoliko minuta Splićani su počeli raditi razliku te su nakon prve četvrtine imali +5 (23-18), a polovicom druge Split je po prvi puta otišao na prednost veću od 15 poena (41-25). Do tada je nezaustavljiv za domaćina bio Darko Bajo koji je u tom trenutku imao 12 poena i šest skokova. Na poluvremenu je Split imao velikih 51-32.

No, u samo pet minuta nastavka Gorica se vratila te je serijom 15-2 izbrisala gotovo cijeli zaostatak, dok je nakon osam minuta treće dionice domaćin i poveo 57-56.

Split je nakon toga ponovno pobjegao na deset poena prednosti, a Velikogoričani su se do kraja stalno vraćali, ali ne i potpuno preokrenuli rezultat po drugi put na ovom susretu. Koš za potvrdu gostujuće pobjede, za 76-71 petnaest sekundi prije kraja zabio je Perković.

Kod Gorice je Marko Baković ubacio 17 poena uz osam skokova, dok je Mate Kalajžić dodao 15 uz šest skokova i četiri asistencije.

Splićane je nosio spomenuti Bajo s 23 poena i 11 skokova, dok je Roko Ukić dodao 10 uz pet skokova.

Na ljestvici vodi Split ima 12-3, Cibona je druga s omjerom 11-4. Zadar 12-2, dok je Gorica na četvrtom mjestu s omjerom 8-7.

Gorica-Split71:78