Košarkaši rutinski do osmine finala SP-a

• Zadnja izmjena 02.09.2010 10:13
  • Objavljeno 01.09.2010 u 17:07
Bojan Bogdanović Krešo Lončar košarka

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

Košarkaška reprezentacija Hrvatske odradila je i četvrti dvoboj na SP-u u Turskoj i upisala drugu pobjedu. Nakon Irana pao je još jedan liliputanac, Tunis, rezultatom 84:64

Izabranici Joke Vrankovića stisnuli su obranu od prve minute i ubrzo poveli sa 10:0. laganih padova u igri je ponovno bilo, ali Tunižani niti u jednom trenutku nisu ozbiljno zaprijetili. Na kraju prve četvrtine vodili smo 24:12, na poluvremenu s okruglih 20, a na kraju treće sa 25 koševa razlike.

Tunižani su nas nadskakali, ali razlika u kvaliteti je tolika da je taj podatak sasvim nevažan. Dugo je vukao Marko Popović (16 koševa, 5 skokova, 4 dodavanja) koji je u tri od četiri utakmice na prvenstvu zabio više od 15, a pratio ga je vrlo stabilni Bogdanović sa 19 koševa i tri dodavanja. Skakačku dionicu odradio je Tomić sa 15 koševa i devet skokova i bilo je to sasvim dovoljno za ugodan konačni rezultat. Tunižane je predvodio Romdhane sa 23 koša.

Najveći problem izborniku koji je danas podjednakim rasporedom minutaže odmorio glavne poluge je Roko Ukić, koji je odigrao samo četiri minute, da bi nastavak odgledao s bandažiranim zglobom noge. Već dugo vuče taj problem, ključno pitanje u nastavku natjecanja je hoće li moći dati svoj uobičajeni doprinos.

Posljednji dvoboj u skupini Hrvatska igra u četvrtak protiv Brazila. U slučaju poraza zauzet će četvrto mjesto i ići na sjajnu Argentinu, u slučaju pobjede moguć je skok i na drugo mjesto.