svladan izrael

Korak bliže Euru: Matjaž Kek na svoj rođendan svjedočio briljantnoj pobjedi Slovenije

09.09.2019 u 22:55

Slovenska nogometna reprezentacija pobijedila je ovog ponedjeljka Izrael u napetoj utakmici rezultatom 3:2 te tako skočila na mjesto na ljestvici koje vodi na Europsko prvenstvo. Nizozemska, Njemačka, Belgija i Rusija upisali su očekivane pobjede...

Svoj 58. rođendan Matjaž Kek proslavio je na najbolji mogući način. Za razliku od Luke Modrića koji je rođen istog dana i nije se mogao veseliti pobjedi protiv Azerbajdžana, slovenski stručnjak bio je bolje sreće u Ljubljani protiv Izreala i napravio je važan korak prema Europskom prvenstvu.

U napetoj utakmici vodila je Slovenija golom Verbiča u 43. minuti, ali Natcho i Zahavi sve su preokrenuli na početku drugog dijela. Ipak, bivši nogometaš Rijeke Roman Bezjak izjednačio je u 66. minuti, a onda je Benjamin Verbič u 90. minuti zabio za važnu pobjedu.

S obzirom da su Poljska i Austrija odigrale bez golova, Slovenija je skočila na drugo mjesto ljestvice, udaljivši se od Izraela.

U ostalim kvalifikacijskim utakmicama ovog ponedjeljka nije bilo iznenađenja. Golovima Halstenberga i Gnabryja Njemačka je svladala Sjevernu Irsku u gostima, Nizozemska je uz dva gola Babela pobijedila Estoniju s 4:0.

Belgija je utrpala četiri komada Škotskoj i došla na korak od matematičkog osiguranja plasmana na Euro, a blizu je i Rusija koja je minimalno svladala Kazahstan.