REAKCIJA POSLIJE BODA

Iskreno priznanje hrvatskog izbornika Zlatka Dalića nakon kiksa kod Azerbajdžana

09.09.2019 u 20:32

Hrvatska nogometna reprezentacija je u sklopu kvalifikacija za Euro 2020 odigrala 1:1 na gostovanju kod Azerbajdžana. Svoje dojmove odmah nakon utakmice iznio je izbornik Zlatko Dalić

Hrvatska je nakon uvjerljivog trijumfa kod Slovačke pokvarila dojam neodlučenim rezultatom u Bakuu. Svjetski doprvaci odlično su započeli susret i poveli u 11. minuti iz kaznenog udarca kojega je realizirao kapetan Luka Modrić, no Azeri su uspjeli poravnati u 72. minuti preko Tamila Halilzadea.

'Dobro smo krenuli dali gol koji smo očekivali, stvorili sjajne šanse,razbranili golmana, nismo drugi zabili koji bi sve riješio. Dali smo protivniku da se vrati...Nismo bili pravi pogotvo drugo poluvrijeme, rekao sam da se moramo razbuditi, probuditi, igrati preko bokova, ali nismo. Nije to bila naša dobra utakmica. Nismo u drugom dijelu stvorili pravu šansu', iskren je bio Dalić za Novu TV.

Azerbajdžan je zasluženo stigao do boda.

'Primili smo lagan gol, prošao je naše igrače prelagano, na kraju tek bod, moramo ići dalje.'

Kasnilo se sa izmjenama?

'Trebali smo prije reagirati, posebno u veznom redu, imali smo posjed lopte, možda je tu bila greška što nismo ranije krenuli.'

• +20
Azerbajdžan - Hrvatska, kvalifikacije za Euro 2020. Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

I još nešto...

'Sjajno smo krenuli u utakmicu, lijepo, dobro, kad nismo zabili drugi, osjetila se nervoza, pogreške, moramo to ispraviti. Mogli smo imati komotnu situaciju, no ja sam rekao nama treba 15 bodova, nije pitanje kada ćemo ih osvojiti, nego ih moramo osvojiti.'

• +12
Hrvatski navijači uoči utakmice kod Azerbajdžana Izvor: Cropix / Autor: Damir Krajac / CROPIX