Nogometaši Japana nadigrali su u utakmici 1. kola skupine H favoriziranu Kolumbiju 2:1, a ključni trenutak dogodio se u trećoj minuti kada je zbog igranja rukom u 16-ercu crveni karton dobio Carlos Sanchez

Svjetsko prvenstvo, 1. Kolo (skupina H)

Kolumbija – Japan 1:2 (Quintero 38' / Kagawa 6', 11m, Osako 73')

Kolumbija: Ospina, Arias, Davinson Sanchez, Murillo, Mojica, Cuadrado, Carlos Sanchez, Lerma, Izquierdo, Quintero, Falcao

Japan: Kawashima, Hiroki Sakai, Yoshida, Shoji, Nagatomo, Haraguchi, Hasebe, Shibasaki, Inui, Kagawa, Osako

Sudac: Damir Skomina (Slovenija)

• +7
Stadioni svjetskog prvenstva u Rusiji Izvor: Pixsell / Autor: Wu Zhuang/XinHua/PIXSELL
  • 90’

Završena je utakmica. Japan je došao do velika tri boda, a tragičar utakmice je svakako Carlos Sanchez kojem je najteže

• 90’

Kolumbijci na sve načine pokušavaju doći do izjednačenja. Igrat će se još pet minuta sudačke nadoknade

• 86’

Izašao je Osako, igrač koji je zabio gol za vodstvo Japana. Apsolutni junak!

• 78’

James Rodriguez puca preko gola! Kolumbija je sve karte bacila u napad

• 73’

GOOOOOOOOOOL! Osako zabija glavom za 2:1 vodstvo Japana. Prije toga zaprijetio je Hiroki Sakai, ali lopta je skrenuta u korner.

• 70’

Dvostruka zamjena; kod Japana Kagawa izlazi, a ulazi Honda. Kod Kolumbije izlazi Izquierdo, a u igri je Bacca

• 61’

Japanci rešetaju gol Kolumbijaca! Shibasaki puca pored gola s desne strane, s nekih 14-15 metara. Kolumbijci su sve umorniji i Japan ih je opasno pritisnuo

• 58’

Quintero je izašao, a u igri je opasni James Rodriguez

• 57’

Inui puca snažno s ruba 15 metara u donji lijevi kut, ali Ospina opet brani. Kolumbija je u velikim problemima

• 54’

Kakva šansa za Japan! Osako je probio po lijevoj strani i snažno puca iz mrtvog kuta, ali Ospina brani